Air Optix® PLUS HydraGlyde® for Astigmatism 3 szt.

Ilość w opakowaniu:

3 sztuki

Dostępność:

do 20 dni roboczych

Ilość w opakowaniu:

3 sztuki

Nasza cena:

83,99 zł
Kupując więcej oszczędzasz!


Nieregularny kształt rogówki powoduje problemy z ostrym widzeniem na każdą odległość. Taka wada wzroku nazywana jest astygmatyzmem. Ze względu na nieregularność kształtu rogówki problemem jest odpowiednie dopasowanie soczewek kontaktowych. Rozwiązaniem tych trudności są soczewki toryczne Air Optix PLUS HydraGlyde for Astigmatism. Dzięki specjalnej konstrukcji zapewniają lepsze dopasowanie do oczu astygmatyków i komfort nawilżenia oka przez cały dzień.

Właściwości soczewek Air Optix PLUS HydraGlyde for Astigmatism:

 • wysoki poziom nawilżenia przez 16 godzin dziennie przez cały miesiąc dzięki połączeniu składnika Aqua oraz formuły HydraGlyde Moisture Matrix,
 • zwiększona odporność na osady tłuszczowe oraz inne rodzaje zanieczyszczeń osadzających się na powierzchni soczewek dzięki obróbce SmartShield,
 • stabilność i komfort użytkowania dzięki technologii Precision Balance 8|4 z 2 punktami stabilizacji i 3 znacznikami, które pozwalają na obserwację rotacji soczewki,
 • stabilność po każdym mrugnięciu,
 • odpowiednie ułożenie pod powieką,
 • ograniczone ryzyko podwijania, wypadania i samoistnego przemieszczania się soczewek,
 • wysoka ostrość widzenia,
 • silikonowo-hydrożelowa konstrukcja z materiałem Lotrafilcon B o wysokiej przepuszczalności powietrza (108 Dk/t) oraz uwodnieniu na poziomie 33%.

Air Optix PLUS HydraGlyde for Astigmatism to soczewki kontaktowe, które mogą być wykorzystywane podczas noszenia w trybie dziennym przez miesiąc lub trybie przedłużonym (do 6 dni i nocy bez zdejmowania).

Zastosowana w soczewkach torycznych technologia HydraGlyde Moisture Matrix jest zastrzeżoną formułą nawilżającą, którą firma Alcon stosuje także w płynach do pielęgnacji soczewek - OPTI-FREE Express.

Dla kogo Air Optix PLUS HydraGlyde for Astigmatism?

Nawet 32% pacjentów z astygmatyzmem rezygnuje z noszenia soczewek kontaktowych (wg raportu Gallupa). Wśród osób bez tej wady odsetek ten jest dwa razy niższy. Astygmatycy, którzy zrezygnowali ze stosowania soczewek kontaktowych, najczęściej jako powód wymieniają brak komfortu, odczuwanie suchości oka oraz niewłaściwą ostrość widzenia.

Soczewki kontaktowe Air Optix PLUS HydraGlyde for Astigmatism charakteryzują się specjalną konstrukcją, która podnosi komfort użytkowania. Przeznaczone są dla:


 • pacjentów z astygmatyzmem,
 • pacjentów wykazujących skłonność do syndromu suchego dna oka,
 • osób, które zapominają o zdjęciu soczewek przed snem,
 • osób, które oczekują połączenia wysokiej jakości i ostrości widzenia z komfortem użytkowania soczewek,
 • osób stosujących miesięczne soczewki kontaktowe.

Zasady pielęgnacji soczewek Air Optix PLUS HydraGlyde for Astigmatism

Producent rekomenduje stosowanie płynu z formułą HydraGlyde Moisture Matrix - np. OPTI-FREE Pure Moist. Pozwala to na zachowanie wysokiego poziomu nawilżenia soczewek kontaktowych przez 30 dni. Po każdym zdjęciu z oka należy zanurzyć szkła w płynie do pielęgnacji soczewek na co najmniej kilka godzin. Właściwa troska pozwala cieszyć się ich właściwościami przez cały miesiąc.

Sprawdź również inne soczewki toryczne marki Air Optix:

Więcej informacji
ProducentALCON
MarkaAir Optix
Ilość w opakowaniu3 sztuki
Dostępnośćdo 20 dni roboczych
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Air Optix® PLUS HydraGlyde® for Astigmatism 3 szt.
Twoja ocena