Akcesoria (do soczewek)

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z 15

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z 15

Strona
na stronę

Akcesoria do soczewek kontaktowych

Akcesoria do soczewek to przede wszystkim przedmioty, które mogą służyć do pielęgnacji soczewek oraz troski o oczy użytkowników noszących szkła kontaktowe. W tej grupie znajdują się m.in. pojemniki na soczewki, pojemniki na soczewki jednodniowe, pęsety do soczewek, zestawy podróżne oraz łagodzące płatki i maski na oczy. Dzięki poszczególnym akcesoriom korzystanie z soczewek kontaktowych jest wygodniejsze i bezpieczniejsze.

Co charakteryzuje akcesoria do soczewek?

Pojemniki na soczewki wykonane są z tworzywa sztucznego lub ze szkła. Dostępne są w różnych kształtach i kolorach. Najczęściej podzielone są na dwie części - dla szkła kontaktowego z lewego i prawego oka (ma to istotne znaczenie przede wszystkim przy różnowzroczności).

Pojemniki na soczewki jednodniowe wykonane są z lekkich, lecz trwałych materiałów. Niewielki rozmiar sprawia, że można je mieć zawsze przy sobie. Dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych.

Pęseta do soczewek wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Jej końce zakończone są w taki sposób, aby nie uszkodzić szkieł kontaktowych. Poręczny kształt ułatwia użytkowanie.

Zestawy podróżne składają się najczęściej z pojemnika na soczewki, niewielkiej buteleczki na płyn oraz pęsetki do soczewek. Z reguły wyposażone są w lusterko, które ułatwia aplikację i zdejmowanie soczewek z oczu.

Łagodzące płatki i maski na oczy powstały w trosce o zdrowie oczu oraz ich okolic. Występują pod różnymi postaciami m.in. płatków ogórka czy maski w formie okularów do wielokrotnego użycia (np. schłodzonych lub podgrzanych).

Najważniejsze parametry akcesoriów do soczewek

Pojemniki na soczewki wykorzystywane są do przechowywania oraz pielęgnacji szkieł kontaktowych. Należy dbać o to, aby były sterylne. Ich zadaniem jest ochrona soczewek przed zniszczeniem i zabrudzeniem. To w pojemniku szkła kontaktowe odzyskują swoje właściwości podczas kąpieli w płynie pielęgnacyjnym.

Pojemniki na soczewki jednodniowe to rozwiązanie przeznaczone dla użytkowników soczewek jednodniowych. Dzięki temu szkła kontaktowe można mieć zawsze przy sobie, co jest szczególnie istotne np. podczas niespodziewanego nocowania poza domem czy też wizyty na basenie. Dzięki takiemu pojemnikowi można mieć przy sobie kilka świeżych, nienapoczętych par soczewek - z gwarancją, że są one przechowywane we właściwy sposób.

Pęseta do soczewek służy do wyjmowania i wkładania szkieł kontaktowych do pudełka. Dzięki temu wyeliminowany zostaje problem przypadkowego zanieczyszczenia soczewki przed aplikacją. Niektórzy użytkownicy wykorzystują pęsetę również do bezpośredniej aplikacji soczewek na oczy. Należy zapoznać się z instrukcją takiej czynności.

Zestawy podróżne podobnie jak pojemniki na soczewki służą do przechowywania i bezpiecznego transportowania szkieł kontaktowych. Zazwyczaj wybierane są na wyjazdy i podróże, jednak niektórzy użytkownicy korzystają z nich również na co dzień. Niewielkie rozmiary sprawiają, że taki zestaw można zabrać ze sobą wszędzie (np. do pracy, na uczelnię). Jeżeli soczewki niespodziewanie ulegną zabrudzeniom, można je w dowolnej chwili oczyścić.

Łagodzące płatki i maski na oczy przeznaczone są do stosowania na przemęczone oraz zaczerwienione oczy. Łagodzą skutki noszenia soczewek kontaktowych przez cały dzień. Często w ich składzie znajdują się naturalne składniki, które korzystnie wpływają na stan oczu.

Ile kosztują akcesoria do soczewek?

Cena akcesoriów do soczewek uzależniona jest od producenta oraz parametrów. Jest to wydatek od ok. 5 do ok. 50 złotych.

Najbardziej popularne akcesoria do soczewek:

  • Aseptyczny pojemniczek na soczewki - jego podstawowym zadaniem jest bezpieczne przechowywanie szkieł kontaktowych na czas ich zdjęcia z oczu. Dodatkowo model ten wewnątrz pokryty jest cienką warstwą srebra, dzięki czemu skutecznie ogranicza namnażanie bakterii, które mogą negatywnie wpływać na narząd wzroku. Soczewki należy zdjąć i zanurzyć w płynie w pojemniczku, aby oczyścić i zdezynfekować je, przygotowując do ponownej aplikacji. Rozwiązanie to jest zakręcane nakrętką - nie przecieka, dzięki czemu pojemniczek można zabrać również w podróż.
  • Eyeye płatki ogórkowe na oczy - w swym składzie zawierają cenne zioła oraz witaminy, które nawilżają oraz koją zmęczone oczy. Mowa tu m.in. o wyciągu z żeńszenia, kwiatu portulaki, rumianku i herbaty oraz witaminie B5, E i przeciwutleniaczach. Płatki są wygodne w użyciu - wystarczy nałożyć je na powieki, relaksując się i leżąc. Rozwiązanie to przynosi natychmiastowy efekt, dając ukojenie oraz redukując cienie pod oczami. Mogą z nich korzystać zarówno użytkownicy soczewek, jak i osoby odczuwające zmęczenie oczu.
  • Maseczka na oczy Thera Pearl - przeznaczona do wielokrotnego użycia. Stanowi połączenie terapii zimnem oraz ciepłem. Skutecznie redukuje uciążliwości. Maseczka wykonana jest z elastycznego i plastycznego materiału. Umożliwia dopasowanie do twarzy użytkownika. Terapia zimnem świetnie sprawdza się w leczeniu m.in. obrzęku oczu, obrzęku po zabiegach kosmetycznych oraz zapaleniu zatok. Terapia ciepłem może być stosowana m.in. na zapalenie powiek, suchość oczu oraz gradówkę.
  • Pęseta do soczewek - została wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które jest w pełni bezpieczne dla oczu i struktury szkieł kontaktowych. Wyprofilowany kształt ułatwia użytkowanie. Z pewnością docenią ją osoby z długimi paznokciami, które mają trudności z aplikacją i zdejmowaniem soczewek. Pęsetę należy systematycznie myć ciepłą wodą z delikatnym mydłem oraz pozostawić do wyschnięcia. Nie wolno przykładać jej bezpośrednio do powierzchni oka.
  • Pojemniczek na soczewki jednodniowe - wykonany został z lekkiego, wytrzymałego materiału. Służy do przechowywania kilku świeżych par jednodniowych szkieł kontaktowych. Niewielkie rozmiary sprawiają, że można mieć go zawsze przy sobie m.in. w pracy, na uczelni czy podczas wyjazdu. Sprawdzi się również w trakcie nieplanowanego nocowania poza domem lub wizyty na basenie. Lusterko umieszczone wewnątrz pojemnika ułatwia aplikację i zdejmowanie soczewek poza domem.
  • Zestaw do czyszczenia soczewek - składa się z pojemniczków na soczewki oraz pęsety zakończonej silikonowymi końcówkami. Całość została zamknięta w stylowym, minimalistycznym, poręcznym opakowaniu z lusterkiem. Taki zestaw świetnie sprawdzi się poza domem, ułatwiając zarówno aplikację, jak i zdejmowanie soczewek z oczu. Dodatkowym atutem są wibracje, które uruchamia się po włożeniu do pojemniczka szkieł kontaktowych. Dzięki temu są one efektywniej czyszczone i przygotowywane do kolejnej aplikacji. W zestawie nie ma baterii - należy dokupić je oddzielnie.
  • Zestaw do czyszczenia soczewek - Delfin - składa się z niezbędnych elementów wykorzystywanych podczas pielęgnacji soczewek (m.in. pojemnika na soczewki, pojemnika na płyn, pęsety do aplikacji i zdejmowania szkieł kontaktowych). Wbudowane lusterko ułatwia aplikację soczewek poza domem. Produkt ten został wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Urocze wykonanie z pewnością przypadnie do gustu zarówno najmłodszym użytkownikom soczewek, jak i osobom dorosłym.