Soczewki 2-tygodniowe

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 7

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 7

na stronę

Dwutygodniowe soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe podbiły serca użytkowników. Projektowane i produkowane obecnie charakteryzują się innowacyjnymi rozwiązaniami, które odpowiadają na potrzeby nawet najbardziej wymagających osób - o wrażliwych oczach, aktywnym trybie życia, wymagającej pracy. Soczewki kontaktowe różnią się między sobą przede wszystkim trybem stosowania – od jednodniowego, przez miesięczny, po roczny. Pomiędzy jednodniowymi soczewkami a miesięcznymi znajdują się soczewki dwutygodniowe.

Co charakteryzuje soczewki dwutygodniowe?

To opcja, którą wybierają dotychczasowi fani soczewek jednodniowych, bo teraz nie muszą tworzyć zapasów zapełniających całe szafki w łazience ani generować tak dużo odpadów. Soczewki dwutygodniowe przyciągają bardzo często także użytkowników soczewek miesięcznych, bo wymieniane częściej nie gromadzą tylu zanieczyszczeń i są zdrowsze dla oczu. Dotyczy to zwłaszcza osób prowadzących aktywny tryb życia - uprawiających sport i cieszących się ruchem oraz licznymi obowiązkami każdego dnia.

Soczewki dwutygodniowe - rodzaje

Klasyczne soczewki dwutygodniowe wymagają codziennej pielęgnacji - cowieczornego oczyszczania i nocnego przechowywania w pojemniku wypełnionym płynem pielęgnacyjnym. To pozwala utrzymać je w dobrej kondycji. Jednak na rynku coraz częściej pojawiają się soczewki dwutygodniowe, które można stosować przez tydzień lub dwa tygodnie, ale w trybie noc-dzień, czyli bez dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych i zdejmowania chociażby na chwilę. Z takimi soczewkami z pewnością można zapomnieć o wadzie wzroku.

W kategorii soczewek dwutygodniowych znajdują się soczewki dla krótko- i dalekowidzów oraz astygmatyków, a w nich wersje o spotęgowanym nawilżeniu (coś w sam raz dla osób borykających się z syndromem suchego oka) czy zwiększonej tlenoprzepuszczalności (idealne dla wrażliwych oczu ze skłonnością do infekcji).

Soczewki dwutygodniowe - dlaczego warto?

Wybierz soczewki dwutygodniowe, a poznasz komfort, jaki wynika z braku okularów korekcyjnych na nosie i będziesz mógł czerpać z życia garściami, bez poczucia, że Twój wzrok boryka się z jakąkolwiek wadą. Soczewki te stają się coraz popularniejsze, a producenci inwestują w coraz lepsze rozwiązania technologiczne, więc z łatwością można znaleźć parę w pełni dopasowaną do potrzeb – odpowiednio nawilżoną, o materiale przepuszczającym powietrze, odporną na gromadzenie zabrudzeń, a nawet z dodatkowymi udogodnieniami: filtrami UV i zabarwieniami ułatwiającymi aplikację. Widzisz? Z soczewek dwutygodniowych możesz korzystać nawet jeśli do tej pory nie stosowałeś żadnych. Wystarczy, że postawisz na produkt dobrej marki, o potwierdzonych parametrach.

W porównaniu z innymi rodzajami soczewek, dwutygodniowe związane są z atrakcyjną ceną, także, jeśli chodzi o produkty renomowanych, najbardziej rozpoznawalnych marek. W naszym sklepie masz w rękach rozbudowany asortyment, zarówno z markowymi soczewkami dwutygodniowymi, jak i zamiennikami w jeszcze lepszych cenach.

Najbardziej popularne soczewki dwutygodniowe:

Jeszcze zanim otworzysz katalog produktów chcesz poznać kilku faworytów, cenionych przez większość użytkowników? Wybraliśmy je specjalnie dla Ciebie i krótko opisaliśmy – by zaoszczędzić Twój czas i energię. Oto one:

  • ACUVUE® OASYS - nie ma lepiej ocenianych i częściej wybieranych soczewek dwutygodniowych. Użytkownicy uwielbiają w nich innowacyjną technologię HydraClear Plus, która zapewnia oczom całodniowe nawilżenie, a więc nie ma mowy o suchości i podrażnieniach, nawet u najbardziej wrażliwych osób. Producent daje wybór – z soczewek można korzystać tradycyjne, z cowieczornym rytuałem oczyszczania, ale też w trybie przedłużonym, czyli bez zdejmowania przed snem. Warto wspomnieć także o najskuteczniejszych filtrach UV - te soczewki perfekcyjnie chronią oczy przed słońcem.
  • ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM - idealna jakość widzenia, długotrwałe nawilżenie, niewyczuwalność soczewki na oku – wszystko to jest dostępne także dla astygmatyków. Dzięki dopracowanym parametrom z ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM mogą korzystać pracownicy biur, także mocno klimatyzowanych; osoby których praca wymaga wielogodzinnego skupiania wzroku na ekranie komputera, emitującego sztuczne światło. Dzięki filtrom UV soczewki sprawdzają się również u osób ceniących aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.
  • ACUVUE® 2 - to produkt znanej i cenionej marki Johnson&Johnson, przeznaczony także do rozszerzonego stosowania w trybie noc-dzień. Dostępny w dodatnich i ujemnych mocach korekcyjnych, udoskonalony w ramach designu Infinity Edge ma jeszcze cieńsze krawędzie i większą elastyczność, dzięki czemu dokładniej i szybciej dopasowuje się do oczu, pozostając niewyczuwalny, nawet w najbardziej dynamicznych sytuacjach. Tu też obecne są filtry UV, a opakowanie z 6 sztukami soczewek, jeśli tylko będą one odpowiednio pielęgnowane, wystarczy na półtora miesiąca regularnego stosowania.
  • Aveo 2-weeks - dwutygodniowe soczewki kontaktowe w doskonałej cenie, idealnej dla użytkowników, którzy jeszcze nie są w stu procentach pewni, czy to rozwiązanie optyczne odpowiednie dla nich. Początkujący klienci doceniają w Aveo 2-weeks hydrożelowy, nawilżony materiał, odpowiednią przepuszczalność tlenu, filtry przeciwsłoneczne oraz jasnoniebieskie zabarwienie ułatwiające aplikację. Dostępne są w ujemnych i dodatnich mocach korekcyjnych, w opakowaniach z 6 sztukami.
  • ACUVUE® OASYS with Transitions - jeden z najnowszych produktów marki Johnson&Johnson, oparty na innowacyjnych rozwiązaniach. Dzięki technologii filtracji światła, uzyskanemu za pomocą miliardów światłoczułych cząsteczek, soczewki dopuszczają do oka wyłącznie zdrową ilość światła. Koniec z mrużeniem powiek przy intensywnym słońcu! Soczewki redukują poświaty, odblaski i refleksy. Zapewniają wyraźne widzenie w każdych warunkach. Nawilżenie i przepuszczalność tlenowa utrzymuje się przez wiele godzin dzięki temu, że parametry te zostały wbudowane we wnętrze soczewki.
  • CareView 2-Weeks Advance - kolejny produkt idealny dla osób poszukujących atrakcyjnych cen połączonych z rozsądnymi parametrami. Materiał Filcon II to aż 55-procentowa zawartość wody i przepuszczalność tlenowa na satysfakcjonującym poziomie 27.5. Efekt? Dotlenione, nawilżone oczy, bez nieestetycznych zaczerwień i odporne na infekcje. Tu także użytkownicy otrzymują filtry UVA/UVB, chroniące przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym oraz jasnoniebieskie zabarwienie - niewidoczne po założeniu, ale ułatwiające aplikację soczewek.
  • FitView Advance 2 weeks - idealne dla krótko- i dalekowidzów oczekujących perfekcyjnego widzenia - bez szumów i refleksów oraz długotrwałego nawilżenia. FitView Advance wzbogacono o wysoko przepuszczalną powłokę, która daje oczom swobodny dostęp do tlenu i tym samym utrzymuje je w zdrowiu. Bez infekcji i wynikającego z tego zaczerwienienia czy szczypania. Ten model soczewek to projekt specjalistów z ponad dwudziestoletnim zaufaniem. Z pewnością można mu zaufać.