Soczewki miesięczne

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z 85

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z 85

Strona
na stronę

Miesięczne soczewki kontaktowe

Soczewki obecne na rynku różnią się przede wszystkim czasem ich stosowania. I tak oprócz jednodniowych, dwutygodniowych, kwartalnych i rocznych znajdują się soczewki miesięczne - prawdopodobnie jedne z najpopularniejszych. W soczewkach tego typu można znaleźć produkty o najróżniejszych parametrach i parę idealną zarówno dla osób, poszukujących doskonałego nawilżenia, świetnej przepuszczalności tlenowej, wyjątkowych mocy korekcyjnych, czy nawet konkretnego koloru soczewek, zmieniającego wrodzoną barwę tęczówek. W kategorii miesięcznych soczewek kontaktowych każdy znajdzie coś dla siebie - zarówno zwolennik markowych, oryginalnych produktów, jak i osoba szukająca tańszego, lecz niemalże równie dobrego zamiennika.

Co charakteryzuje soczewki miesięczne?

Każda z kategorii soczewek kontaktowych ma swoje cechy charakterystyczne. W soczewkach miesięcznych jest to przede wszystkim 30-dniowy tryb stosowania, co oznacza, że z jedną parą spędzasz cały miesiąc – bez składowania dodatkowych par, tylko z małym pudełeczkiem podczas podróży. Tutaj też masz duże pole do wyboru – możesz postawić na klasyczną wersję, czyli soczewki zdejmowane każdego wieczoru, oczyszczane i umieszczane w specjalnym płynie lub ultranowoczesne – do całodobowego zastosowania. Bez zdejmowania i dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych.

8 pytań, na które warto odpowiedzieć sobie przed zakupem soczewek miesięcznych

Tak duża różnorodność produktowa w soczewkach miesięcznych sprawia, że wcale nie tak łatwo jest wybrać parę dopasowaną w 100% do aktualnych potrzeb i oczekiwań. Jest kilka pytań, na które powinieneś sobie odpowiedzieć, będąc jeszcze przed zakupem soczewek miesięcznych:

 • Czy wcześniej korzystałeś z soczewek kontaktowych czy to Twoja pierwsza okazja? - początkujący użytkownicy docenią jasnoniebieskie zabarwienie obecne w niektórych soczewkach i znacząco ułatwiające zakładanie;
 • Z jaką wadą wzroku się borykasz? - zgodnie z tym dobierzesz soczewki sferyczne, toryczne lub progresywne;
 • Czy masz problem z suchością i zaczerwienieniem oczu? - jeśli tak, powinieneś zwrócić dużą uwagę na stopień uwodnienia konkretnych soczewek i obecność dodatkowych rozwiązań i technologii, poprawiających ten parametr;
 • Czy często doświadczasz infekcji i podrażnień oczu? - jeśli tak, sprawdź, z jakiego materiału zostały wykonane dane soczewki, czy charakteryzują się korzystnym parametrem przepuszczalności tlenowej i wybierz klasyczne soczewki miesięczne, czyli takie, które będziesz zdejmował wieczorem, a rano zakładał oczyszczone i odświeżone, bo to zmniejszy ryzyko infekcji;
 • Czy prowadzisz aktywny tryb życia? - w takiej sytuacji również przyda się wysoki parametr przepuszczalności oraz dodatkowa stabilizacja soczewek na oku, by maksymalnie zmniejszyć ryzyko przesuwania się ich lub wypadania;
 • Czy spędzasz dużo czasu na zewnątrz, zwłaszcza w słoneczne pory roku? - duża ekspozycja na promienie słoneczne wręcz wymaga tego, by stosować miesięczne soczewki wzbogacone o filtry UV, blokujące szkodliwe promieniowanie UVA/UVB;
 • Czy pracujesz przed ekranem komputera przez wiele godzin? - jeśli tak, tu także bardzo przydadzą się soczewki kontaktowe o zwiększonym uwodnieniu i doskonałym nawilżeniu, bo w trakcie pracy przed komputerem proces mrugania i naturalnego zwilżania oczu jest mocno ograniczony, co powoduje nieprzyjemną suchość, a nawet pieczenie;
 • Czy zależy Ci na produkcie renomowanej marki? - w naszej ofercie znajdziesz zarówno te najpopularniejsze soczewki miesięczne, jak i ich odpowiedniki w atrakcyjnych cenach.

Odpowiedzi na każde z postawionych wyżej pytań powinny pomóc Ci w przefiltrowaniu rozbudowanej oferty i znalezieniu idealnych soczewek miesięcznych. A kiedy już postawisz na konkretną markę i model, ustal, jaki zapas soczewek Cię interesuje - czy wystarczy Ci opakowanie na miesiąc, na kilka czy nawet kilkanaście miesięcy. W naszym sklepie masz do dyspozycji wiele różnych opakowań danych soczewek miesięcznych - z 1 lub nawet 12 sztukami. Miej jednak zawsze na uwadze to, że soczewka może ulec uszkodzeniu - to normalne. Wtedy dobrze jest mieć pod ręką zapasową.

Najbardziej popularne soczewki miesięczne:

 • AIR OPTIX AQUA - coś idealnego dla krótko- i dalekowidzów, poszukujących w pełni bezpiecznych dla oczu, wygodnych w stosowaniu, soczewek. Ochronę zapewnia technologia SmartShield, która zabezpiecza oczy przed zanieczyszczeniami - zwiększa odporność soczewek na ich gromadzenie. Mają aż 5-krotnie lepszą przepuszczalność tlenu niż tradycyjne miękkie soczewki kontaktowe, co także ma niebagatelne znaczenie w profilaktyce infekcji i podrażnień delikatnych oczu.
 • AIR OPTIX Plus HydraGlyde - suchość, pieczenie oczu i uczucie ziarenek piasku pod powiekami - to dobrze znane Ci uczucie? Ono wcale nie musi blokować Ci możliwości korzystania z soczewek kontaktowych. Dla takich użytkowników powstały AIR OPTIX Plus HydraGlyde, wzbogacone o nowatorską technologię HydraGlyde Moisture Matrix, dzięki której oczy są odpowiednio nawilżone przez cały dzień – od momentu założenia soczewek o poranku aż do późnego wieczora, kiedy postanowisz je zdjąć.
 • Biofinity - chcesz czerpać pełnymi garściami z miesięcznego trybu stosowania soczewek - korzystania z jednej pary przez całe 30 dni, ale niezbyt pasuje Ci obowiązek cowieczornego czyszczenia i odkładania do pojemnika z płynem? Biofinity to jedne z niewielu soczewek na rynku, które możesz stosować w trybie ciągłym, przez 24 godziny na dobę. Dzięki technologii Aquaform soczewki te cechuje odpowiednia oddychalność materiału, miękkość, elastyczność oraz równomierne nawilżenie. Możesz zapomnieć, że masz je w ogóle na sobie. To doskonała okazja do poczucia, jak to jest żyć bez wady wzroku - ze stale perfekcyjną jakością widzenia.
 • Biofinity Energys - cyfrowa rzeczywistość to Twój drugi dom? Komputer, telefon, tablet - pracujesz w oparciu o te urządzenia, przez co spędzasz z nimi większość dni? Twoje oczy potrzebują specjalnej ochrony, to jasne. Biofinity Energys zapewnia intensywne nawilżenie, dzięki technologii przyciągającej i wiążącej cząsteczki wody. Nie ma więc mowy o suchości i zaczerwienieniu powodowanych ograniczonym mruganiem. Twórcy zminimalizowali także tarcie na linii powieka-soczewka i wzbogacili produkt o system stabilizujący, zapobiegający podwijaniu się soczewki i jej wyczuwaniu na oku.
 • bioview Monthly - oto coś idealnego dla fanów naturalności - soczewki III generacji, których skład jest maksymalnie zbliżony do składu ludzkiego oka, dzięki czemu są one bardzo dobrze przyjmowane przez organizm. Nie powodują podrażnień i pozostają niewyczuwalne. Potęguje to fakt miękkiej, gładkiej powierzchni. Co więcej, bioview Monthly posiadają zestaw filtrów przeciwsłonecznych, chroniących przed szkodliwym promieniowaniem UVA/UVB, które jest pochłaniane niczym woda przez gąbkę.
 • CareView Monthly Aqua HD - soczewki te łączą w sobie wszystko, co dobre, a przy tym związane są z atrakcyjną ceną i dostępne w zasadzie dla każdego portfela. To doskonały stosunek jakości do ceny. Płacisz niewiele, a otrzymujesz materiał o wysokim stopniu uwodnienia, oddychalności, świetną jakość widzenia oraz zestaw filtrów UV. Dzięki tym cechom CareView Monthly Aqua HD są odpowiednie zarówno dla osób borykających się z suchością oczu, spędzających wiele czasu przed ekranem komputera, jak i dla użytkowników po prostu znudzonych okularami i szukających innych rozwiązań.
 • PureVision 2 HD - kierowcy, pracownicy biurowi, gamingowcy - to dla Was marka Bausch+Lomb stworzyła soczewki kontaktowe PureVision 2 HD. Wyróżniają się tym, że zmniejszają tzw. efekt halo, czyli poświatę wokół źródeł światła - świateł nadjeżdżającego samochodu czy ekranu komputera i tym samym minimalizują ryzyko olśnienia znacząco pogarszającego jakość widzenia. Dodatkowo wysoka przepuszczalność tlenu odpowiada za biel i zdrowy wygląd oczu, a technologia ComfortMoist w blistrach utrzymuje cenne wartości soczewek przez długi czas.
 • ULTRA - to prawdziwy przełom w dziedzinie nawilżenia soczewek. Technologia MoistureSeal i 4-krotnie większa zawartość PVP (składnika nawilżającego) to nawet 16-godzinna, maksymalna wilgotność oczu, dzięki której nie ma mowy o suchości. To soczewki dla Ciebie, jeśli jesteś już zmęczony zaczerwienionymi, podrażnionymi oczami, niepozwalającymi Ci na czerpanie z życia tego, co najlepsze. Szeroki zakres mocy pozwala na szybkie i łatwe znalezienie pary dopasowanej do Twoich potrzeb, o ile jesteś krótko- lub dalekowidzem. Jasnoniebieskie zabarwienie ułatwia aplikację.