Soczewki Proclear

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 11

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 11

na stronę

Soczewki Proclear zostały zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. To produkt cenionej na rynku marki Cooper Vision, która słynie z wysokiej jakości produktów optycznych. Do produkcji soczewek kontaktowych Proclear wykorzystano nowoczesne technologie. Zastosowane rozwiązania czuwają nad tym, aby oczy pozostały nawilżone przez cały dzień. Chronią przed podrażnieniami i zaczerwienieniem, co ma istotne znaczenie zwłaszcza w przypadku użytkowników regularnie korzystających z tego rozwiązania optycznego.

Co charakteryzuje soczewki Proclear?

Soczewki Proclear to grupa kilku typów soczewek kontaktowych. Dopasowane są do pacjentów z różnymi wadami wzroku, w tym także astygmatyzmem i starczowzrocznością (prezbiopią). Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić komfort użytkowania przez cały dzień - od momentu założenia aż do zdjęcia ich z oczu. Zastosowane technologie pozwalają cieszyć się komfortem widzenia w każdych warunkach oraz na każdą odległość.

Z soczewek Proclear dzięki szerokiej gamie produktów można korzystać zarówno codziennie, jak i okazjonalnie (m.in. zamiennie z korekcją okularową). Szkła kontaktowe tego producenta oferują doskonałe dopasowanie do naturalnej krzywizny rogówki użytkownika, dzięki czemu uznawane są za niezwykle komfortowe w użytkowaniu. Nad bezpieczeństwem wzroku czuwa optymalny poziom nawilżenia i tlenoprzepuszczalności.

Soczewki Proclear chętnie wybierane są zarówno przez początkujących użytkowników, jak i stosujących tę formę korekcji wad wzroku od dłuższego czasu. To modele rekomendowane osobom młodym, a także starszym.

Najważniejsze parametry soczewek Proclear

Soczewki Proclear produkowane są przez firmę Cooper Vision. To produkty, które powstały z myślą o zapewnieniu wysokiego komfortu codziennego użytkowania szkieł kontaktowych. Zostały wykonane z materiału, który zawiera w sobie cząsteczki naturalnie występujące w ludzkiej błonie komórkowej. Dzięki temu są one odpowiednio nawilżone przez cały okres noszenia, a użytkownik nie czuje ich na oku.

Soczewki wykorzystują technologię PC Technology. To rozwiązanie odpowiada za wiązanie wody w obrębie szkła, co pozwala na utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia przez cały dzień. Dzięki temu wyeliminowane zostaje zjawisko suchych, zaczerwienionych i podrażnionych oczu. Ponadto soczewki doskonale przylegają do rogówki, co także przekłada się na komfort użytkowania.

Delikatne zabawienie soczewek sprawia, że łatwiej jest je aplikować oraz manipulować nimi na oku. Z tego też względu polecane są użytkownikom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą formą korekcji wad wzroku. Soczewki zapewniają wysokiej jakości obraz - pozbawiony szumów, refleksów i cieni. W zależności od potrzeb użytkownicy mogą sięgnąć po soczewki jednodniowe lub miesięczne.

Ile kosztują soczewki Proclear?

Cena soczewek Proclear uzależniona jest od konkretnego modelu. Szkła jednodniowe to wydatek ok. 1,50 zł za sztukę, natomiast miesięczne - ok. 7-9 zł za sztukę. Z wyższym kosztem należy liczyć się, wybierając soczewki multifokalne lub toryczne.

Najbardziej popularne soczewki Proclear

  • Proclear 1 Day - to jednodniowe soczewki kontaktowe, które zostały zaprojektowane z myślą o osobach uskarżających się na nadmierną suchość oczu. Wyprodukowano je z materiału Omafilcon A, który czuwa nad zapewnieniem optymalnego poziomu nawilżenia i tlenoprzepuszczalności. Komfort użytkowania zapewnia również technologia PC Technology. Powierzchnia soczewek jest odporna na gromadzenie się osadów białkowych i zanieczyszczeń, dzięki czemu użytkownik może cieszyć się komfortem widzenia w każdych warunkach. Jednodniowy tryb użytkowania nie wymaga pielęgnacji.
  • Proclear 1 Day Multifocal - to multifokalne soczewki jednodniowe, które zostały zaprojektowane z myślą o pacjentach z prezbiopią. Zastosowane technologie odpowiadają za zapewnienie oczom maksymalnego poziomu nawilżenia oraz świeżości - od momentu ich aplikacji aż do zdjęcia z oczu. Zapewniają najwyższej jakości obraz w każdych warunkach i na każdą odległość. Odpowiadają na potrzeby oczu ze starczowzrocznością, gwarantując komfort noszenia w każdej sytuacji. To wygodna alternatywa dla tradycyjnych okularów korekcyjnych.
  • Proclear Multifocal - to miesięczne progresywne soczewki kontaktowe, które wyróżniają się wysokim poziomem uwodnienia oraz tlenoprzepuszczalności. Zaprojektowano je z myślą o osobach ze starczowzrocznością. Powierzchnia soczewek jest odporna na gromadzenie się osadów białkowych oraz innych zanieczyszczeń. Dzięki temu eliminują ryzyko rozwoju groźnych dla oczu infekcji. Chronią również przed zaczerwienieniem i podrażnieniem. Model ten zapewnia wysokiej jakości obraz na każdą odległość - blisko i daleko.
  • Proclear Multifocal Toric - to miesięczne soczewki kontaktowe, które zostały zaprojektowane z myślą o osobach z astygmatyzmem. Przeznaczone są dla użytkowników zmagających się ze starczowzrocznością. Ich zadaniem jest zapewnienie wysokiej jakości widzenia w każdych warunkach oraz na każdą odległość - zarówno blisko, pośrednio jak i daleko. Ich atutem jest nie tylko optymalny poziom nawilżenia, ale także wysoka tlenoprzepuszczalność. Model ten jest wysoce biokompatybilny z ludzkim okiem, co także przekłada się na komfort użytkowania.
  • Proclear Sphere - to miesięczne soczewki kontaktowe przeznaczone do korygowania krótkowzroczności oraz nadwzroczności. Zostały wyprodukowane z materiału Omafilcon B. Wyróżnia go wysoki poziom uwodnienia, który przekłada się na komfort użytkowania. Atutem jest także optymalna tlenoprzepuszczalność, która eliminuje ryzyko rozwoju infekcji, a także ogranicza powstawanie zaczerwienienia i podrażnienia oczu. Powierzchnia soczewek jest odporna na gromadzenie się na niej zanieczyszczeń, w tym osadów białkowo-lipidowych i bakterii.
  • Proclear Sphere RX - to roczne soczewki kontaktowe, z których można korzystać przez cały rok. Przeznaczone są do korygowania takich wad wzroku jak krótko- oraz nadwzroczność. Ich atutem jest dostępność w szerokim zakresie mocy, dzięki czemu mogą z nich korzystać nawet użytkownicy z zaawansowaną wadą wzroku. Model ten doskonale dopasowuje się do naturalnego kształtu rogówki użytkownika i zapewnia wyraźne widzenie. Obraz pozbawiony jest refleksów, szumów, zniekształceń i efektu halo.
  • Proclear Tailor-Made Toric - to roczne soczewki kontaktowe, które zostały opracowane z myślą o osobach z astygmatyzmem. Wyróżnia je udoskonalona konstrukcja, która bardzo dobrze dopasowuje się do naturalnego kształtu rogówki. Wysoki poziom nawilżenia oraz tlenoprzepuszczalności czuwają nad tym, aby oczy były wypoczęte przez cały dzień. Model ten zapewnia wyraźne widzenie w każdych warunkach. Powłoka soczewek jest odporna na osadzanie się zabrudzeń, co także przekłada się na wysoką jakość obrazu.
  • Proclear Toric - to miesięczne toryczne soczewki kontaktowe, które zostały zaprojektowane z myślą o uwzględnieniu potrzeb astygmatyków. Mogą z nich korzystać zarówno osoby z krótko-, jak i nadwzrocznością. Ich atutem jest system stabilizacji, który zapewnia doskonałe przyleganie do rogówki oka użytkownika. Ponadto powierzchnia soczewek odporna jest na gromadzenie się na nich osadów białkowych oraz innych zanieczyszczeń. Model ten rekomendowany jest pacjentom, którzy uskarżają się na dyskomfort związany z suchością oka podczas korzystania z innych szkieł kontaktowych.