Soczewki progresywne

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z 26

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z 26

Strona
na stronę

Progresywne soczewki kontaktowe

Przedmioty położone blisko lub daleko przestają być wyraźne? Codziennie funkcjonowanie sprawia coraz więcej problemów, bo nie możesz cieszyć się ostrością widzianego obrazu tak, jak kiedyś? To prawdopodobnie wina wady wzroku nazywanej prezbiopią, a potocznie starczowzrocznością. Dotyczy ona wielu ludzi po 40. roku życia. Jeśli chcesz cieszyć się życiem bez przeszkód, postaw na korekcję wzroku z soczewkami progresywnymi inaczej nazywanymi także soczewkami multifokalnymi.

Korzystanie z soczewek progresywnych jest tym wygodniejsze, że korekcja prezbiopii bardzo często wiąże się z korzystaniem z dwóch par okularów - do tzw. dali i bliży. Inna para do oglądania telewizji i wyjścia na miasto, a inna do czytania książki czy pisania. To bardzo uciążliwe i czasochłonne. Soczewki progresywne są więc doskonałym sposobem na zaoszczędzenie czasu i energii. Jak to możliwe?

Soczewki progresywne zawdzięczają swoją funkcję obecności dwóch krzywizn, dzięki którym oko samodzielnie odnajduje moc potrzebną mu do prawidłowego widzenia w konkretnej sytuacji. Co warto zaznaczyć, różnorodność mocy w jednej parze soczewek nie jest odczuwalna - o ich obecności można zapomnieć, ciesząc się w pełni codziennym życiem.

Rodzaje soczewek progresywnych

W kategorii soczewek progresywnych każdy użytkownik może znaleźć coś dla siebie. Dostępne są bowiem zarówno soczewki progresywne jednodniowe, jak i soczewki planowej wymiany - miesięczne. Przed wyborem konkretnego produktu warto ustalić, czy konieczność codziennego oczyszczania i pielęgnacji nie jest dla Ciebie problemem, czy może wolisz rozwiązanie, w którym każdego poranka sięgasz po nową i nieskazitelnie czystą parę soczewek, wieczorem je wyrzucasz, a rano wybierasz kolejną.

Jednodniowe soczewki progresywne - dla kogo?

 • dla osób nieprzepadających za obowiązkiem codziennej pielęgnacji soczewek;
 • dla osób stawiających na pierwszym miejscu wygodę i bezpieczeństwo;
 • dla osób, które często podróżują;
 • dla osób chcących dokonać jednego zakupu - bez konieczności dokupowania płynów i pojemników.

Miesięczne soczewki progresywne - dla kogo?

 • dla cierpliwych użytkowników, którym nie przeszkadza konieczność cowieczornego oczyszczania soczewek i ich całonocnego przechowywania w pojemniku z płynem;
 • dla osób, które więcej czasu spędzają w domu niż w trasie;
 • dla osób szukających idealnego stosunku jakości do ceny;
 • dla osób lubiących mieć jak największy wybór różnorodnych produktów.

Soczewki progresywne, niezależnie od trybu stosowania, spełniają oczekiwania aktywnych fizycznie i zawodowo osób, ponieważ obecnie, niezależnie od tego, na który konkretnie model postawisz, cechują się bardzo korzystnymi parametrami uwodnienia i przepuszczalności tlenowej. Coraz częściej wzbogacane są także dodatkowymi rozwiązaniami, mającymi na celu maksymalnie zwiększyć komfort codziennego stosowania.

Najbardziej popularne soczewki progresywne:

Aby jak najłatwiej było Ci wybrać parę idealną dla siebie, wybraliśmy i opisaliśmy kilka najpopularniejszych produktów, najbardziej cenionych przez użytkowników na całym świecie.

 • 1-DAY ACUVUE MOIST MULTIFOCAL - jednodniowe soczewki progresywne znanej i cenionej marki Johnson&Johnson. Zapewniają wyraźne widzenie z każdej odległości - bliska i daleka, nawet w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Sprawdzają się idealnie w pomieszczeniach oraz na zewnątrz, jako że wzbogacono je kompleksem nowoczesnych filtrów UV, chroniących oczy przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Innowacyjna technologia INTUISIGHT, polegająca na udoskonaleniu strefy optycznej, sprawia, że soczewka dopasowuje się do potrzeb oka ze względu na wiek użytkownika oraz wartość wady widzenia.
 • AIR OPTIX AQUA MULTIFOCAL - równie sławna i pożądana marka, Alcon, oferuje miesięczne soczewki kontaktowe progresywne z doskonałą charakterystyką - systemem SmartShield, tworzącym na powierzchni cieniutką warstewkę chroniącą przed wysychaniem oraz gromadzeniem zanieczyszczeń i wysokim parametrem przepuszczalności tlenowej, dzięki któremu korzystanie z soczewek nie stwarza ryzyka infekcji oczu. AIR OPTIX AQUA MULTIFOCAL przeznaczone są do miesięcznego stosowania, co oznacza, że wymagają codziennej pielęgnacji przy użyciu odpowiedniego płynu.
 • Air Optix® PLUS HydraGlyde® Multifocal - to kwintesencja nowoczesnej technologii, dzięki której korzystanie z soczewek jest maksymalnie bezpieczne i wygodne. Producent zdecydował się na udoskonalenie konstrukcji profilu, w ramach Precision Profile, więc soczewki lepiej dopasowują się do oka i są niewyczuwalne. To ucieszy osoby borykające się z suchością oczu - technologia HydraGlyde w połączeniu z Moisture Matrix stanowi gwarancję długotrwałego nawilżenia. Soczewki zapewniają płynne przejście między strefami optycznymi, co eliminuje ryzyko zamgleń i rozmazania obrazu, czy nienaturalnego widzenia z odległości.
 • Biofinity Multifocal - Cooper Vision wprowadził na rynek soczewki kontaktowe progresywne do miesięcznego zastosowania, lecz co warto zaznaczyć - także z możliwością stosowania ciągłego, bez konieczności zdejmowania przed snem. Najwyższe wartości parametrów - przepuszczalności tlenowej i uwodnienia – sprawiają, że Biofinity Multifocal to świetne rozwiązanie także dla osób, które po raz pierwszy sięgają po soczewki kontaktowe. Nie muszą bowiem obawiać się ich wyczuwalności na oku i wynikających z tego podrażnień. Miękkie i elastyczne są łatwe w aplikacji.
 • Dailies AquaComfort Plus Multifocal - połączenie komfortu z bezpieczeństwem stosowania i dużą skutecznością korekcji wady wzroku - oto charakterystyka idealnych soczewek kontaktowych i taką posiadają Dailies AquaComfort Plus Multifocal. Producent udoskonalił kształt, tak, by soczewki jeszcze lepiej dopasowały się do każdego oka, poprawił stopień uwodnienia, by zapobiec wysychaniu oczu i podrażnieniom, zwiększył ich odporność na gromadzenie zanieczyszczeń i wzbogacił o jasnoniebieskie zabarwienie, niezwykle pomocne zwłaszcza dla początkujących użytkowników, obawiających się trudności w aplikacji.
 • Dailies TOTAL1 Multifocal - to jedyne soczewki na rynku, które posiadają Gradient Uwodnienia - innowacyjną technologię, dzięki której soczewki utrzymują swoje nawilżenie nawet przez kilkanaście godzin od aplikacji. SmartTears, oparte na naturalnym składniku łez, dodatkowo dba o wilgotność oczu, chroniąc je przed wysychaniem. Dzięki poprawionej konstrukcji soczewki lepiej dopasowują się do oczu i nie przemieszczają - nie podwijają ani nie wypadają. Dailies TOTAL1 Multifocal to produkt, któremu możesz zaufać nawet jeśli w przeszłości próbowałeś nosić soczewki, ale nie odczuwałeś pożądanego komfortu.
 • PureVision 2 HD for Presbyopia - co wyróżnia te soczewki spośród innych? Optyka 3 Zone Progressive Design, dzięki której widzenie jest tak wyraźne, jak nigdy wcześniej - bez utraty ostrości, szumów, refleksów, z każdej odległości i nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Dzięki cieńszym krawędziom i zwiększonej średnicy soczewki stabilniej utrzymują się na oku i nie powodują uczucia obecności czegoś pod powiekami - są niewyczuwalne do tego stopnia, że można zapomnieć, że ma się je w ogóle na oczach. Tlenoprzepuszczalność na poziomie 130 Dk/t to gwarancja swobodnego przepływu tlenu do oka i tym samym ich zdrowia i ładnego wyglądu - bez zaczerwienienia.
 • ULTRA® for Presbyopia - płynna gradacja mocy optycznej - to funkcja uwielbiana przez użytkowników. Zapewnia bowiem płynne przejście z patrzenia w dal do patrzenia z bliska i odwrotnie, a więc wyraźne widzenie w każdych warunkach, nawet podczas tak wymagających sytuacji, jak prowadzenie samochodu czy chodzenie w ciemności. Znalezienie pary idealnej dla siebie jest łatwe, bo producent oferuje szeroki zakres mocy optycznych oraz addycji. Podwyższone parametry odpowiadające bezpośrednio za komfort stosowania sprawiają, że z ULTRA® for Presbyopia mogą korzystać osoby z nawet najbardziej delikatnymi oczami.