Soczewki kontaktowe

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z 189

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z 189

Strona
na stronę

Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe polecane są osobą, które chcą skorygować wadę wzroku bez szczególnych zmian w wyglądzie, stanowią więc doskonałą alternatywę okularów korekcyjnych. Delikatna i cienka formuła soczewek sprawia, że użytkownik nie odczuwa ich po założeniu na oczy. Ponadto, są one niemal niezauważalne dla otoczenia. Użycie soczewek kontaktowych doskonale sprawdza się podczas sytuacji gdzie uczucie komfortu widzenia jest wyjątkowo potrzebne, np. prowadząc pojazd czy uprawiając sport.

Rodzaje soczewek kontaktowych:

  • Soczewki jednodniowe – tzw. soczewki jednorazowego użytku. Taką soczewkę można mięć na oku nie dłużej niż jeden dzień i nie wymaga stosowania środków do ich pielęgnacji. Po zdjęciu z oka zostaje wyrzucona.
  • Soczewki dwutygodniowe – soczewki o określonym terminie użytkowania do 2 tygodni. Po upływie tego czasu należy je wymienić na nowe, a w trakcie użytkowania wymagana jest pielęgnacja przy użyciu płynu do soczewek.
  • Soczewki miesięczne – idealne dla osób które na co dzień chcą zrezygnować z okularów, ich okres użytkowania to 30dni, przy odpowiednim czyszczeniu za pomocą płynu pielęgnacyjnego.
  • Soczewki dzień i noc – soczewki które można pozostawiać na oku przez 24h, nie wymagają przechowywania w pojemniku z płynem, ale należy je oczyszczać. Występują najczęściej jako soczewki miesięczne lub dwutygodniowe.
  • Soczewki toryczne – szkła kontaktowe przeznaczone specjalnie dla cierpiących na astygmatyzm. Pozwalają zachować stabilizację widzenia. Dostępne są jako soczewki jednodniowe, dwutygodniowe oraz miesięczne.