Soczewki miesięczne Jest 75 produktów.

na stronę
Pokazuję 1 - 12 na 75 produktów
Soczewki miesięczne
Soczewki miesięczne to soczewki kontaktowe o określonym terminie użytkowania – 30 dni. Po miesiącu zużytą soczewkę należy wymienić na nową. W trakcie okresu użytkowania soczewki należy pielęgnować w określony sposób. W celu ich pielęgnacji należy zaopatrzyć się w specjalistyczny płyn do soczewek, za pomocą którego trzeba wyczyścić soczewki za każdym razem po ściągnięciu ich z oka, a następnie umieścić w sterylnym pojemniku (wypełnionym płynem pielęgnacyjnym). Pielęgnacja soczewek miesięcznych jest bardzo ważna aby zachować ich właściwości przez cały czas przeznaczony do użytkowania oraz aby pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń.

Miesięczne soczewki kontaktowe są idealnym rozwiązaniem dla osób chcących używać soczewek codziennie przez dłuższy czasu. Zazwyczaj sprzedawane są w większej ilości opakowań, zatem jeśli soczewka ulegnie zniszczeniu lub zostanie zgubiona, można ją zastąpić następną. Ponadto, miesięczne szkła kontaktowe są mniej narażone na pojawianie się stanów zapalnych oka lub zabrudzeń soczewek niż soczewki o dłuższym terminie użytkowania.

Producenci soczewek miesięcznych proponują ich dwa rodzaje: soczewki miesięczne przeznaczone do dziennego użytku oraz soczewki, które można nosić całą dobę. Pierwsze, standardowo należy przed snem wyczyścić i pozostawić w sterylnym pojemniku z płynem pielęgnacyjnym na noc. Natomiast drugie, tzw. systemu soczewki dzień­noc, wystarczy ściągnąć w celu przemycia soczewki płynem i założyć je ponownie na oko.