Soczewki Soflens

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 6

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 6

na stronę

Soczewki SofLens to produkt marki Bausch&Lomb. Producent ten oferuje modele o różnym terminie użytkowania. Soczewki przeznaczone są zarówno dla krótkowidzów i dalekowidzów, jak i użytkowników bardziej wymagających - z astygmatyzmem czy prezbiopią. Do ich produkcji wykorzystano technologie, które czynią użytkowanie szkieł kontaktowych niezwykle komfortowym. Na uwagę zasługuje m.in. optymalny poziom nawilżenia oraz gwarancja widzenia w doskonałej rozdzielczości. Dodatkowo oczy są przez cały dzień chronione przed wysuszaniem.

Co charakteryzuje soczewki SofLens?

Produkty SofLens obejmują kilka typów soczewek kontaktowych. Dostosowane są do użytkowników z różnymi wadami wzroku. Dzięki technologiom zapewaniającym optymalny poziom nawilżenia i zapobiegającym wysuszeniu oczu doskonale sprawdzą się u osób m.in. z astygmatyzmem. Jest to grupa użytkowników wymagających, w przypadku których priorytetem jest wysokie nawilżenie materiału szkła kontaktowego.

Soczewki SofLens wykorzystują technologie, które umożliwiają cieszenie się wysoką rozdzielczością obrazu w każdych warunkach i na każdą odległość. Bogaty asortyment produktów umożliwia korzystanie z nich codziennie, a także okazjonalnie (np. soczewki jednodniowe używane zamiennie z korekcją okularową). Materiał, z którego zostały wykonane, bardzo dobrze dopasowuje się do naturalnej krzywizny oka użytkownika i zapewnia komfort użytkowania przez cały dzień.

Szkła kontaktowe SofLens używane są zarówno przez użytkowników korzystających z takiego rozwiązania optycznego od dłuższego czasu, jak i przez początkujących użytkowników.

Najważniejsze parametry soczewek SofLens

Soczewki SofLens wyprodukowane zostały z myślą o przeznaczeniu do użytkowania w trybie dziennym. Ich niewątpliwym atutem jest doskonałe dopasowanie do naturalnego kształtu rogówki użytkownika. Dzięki temu są niewyczuwalne od momentu założenia aż do zdjęcia ich z oczu. Dodatkowo wykorzystany materiał ogranicza odkładanie się osadów białkowo-lipidowych na jego powierzchni. To ułatwia również ich codzienną pielęgnację.

Produkty marki SofLens zapewniają widzenie obrazu w wysokiej rozdzielczości. Sferyczna optyka odpowiada za wyraźne, krystalicznie czyste widzenie w każdych warunkach - również w przypadku słabego oświetlenia. Na pierwszy plan wysuwa się ich długotrwałe nawilżenie utrzymujące się nawet 12 godzin podczas codziennego użytkowania. Użyty do ich produkcji materiał hydrożelowy Polymacon odznacza się optymalnym poziomem uwodnienia i odpornością na różnego typu zabrudzenia. Cienka konstrukcja zapewnia optymalny poziom przepuszczalności tlenu.

Ile kosztują soczewki SofLens?

Cena soczewek SofLens zależna jest od ich rodzaju. Koszt zakupu klasycznych szkieł jednodniowych kształtuje się na poziomie ok. 1,05 zł za sztukę. W przypadku soczewek miesięcznych należy liczyć się z wydatkiem ok. 5,59 zł za sztukę. Rozwiązania dla astygmatyków to nieco większy koszt (ok. 2,45 zł za soczewkę jednodniową, ok. 17 zł za soczewkę miesięczną).

Najbardziej popularne soczewki SofLens

  • SofLens 38 - to miesięczne soczewki, które przeznaczone są do użytkowania przez krótkowidzów i dalekowidzów. Ich atutem jest zapewnienie wysokiej jakości widzenia w każdych warunkach. Wyróżnia je optymalny poziom nawilżenia oraz tlenoprzepuszczalności. Użytkownik może zapomnieć o problemie suchych, zmęczonych oczu nawet po całym dniu korzystania z soczewek. Miękki hydrożelowy materiał bardzo dobrze dopasowuje się do naturalnego kształtu rogówki. Za łatwiejszą aplikację odpowiada dodatkowe oznaczenie, które z pewnością docenią początkujący pacjenci.
  • SofLens 59 - to miesięczne soczewki kontaktowe, które wyprodukowano z hydrożelowego materiału Hilafilcon B. Atutem tego rozwiązania jest zapewnienie optymalnego poziomu tlenoprzepuszczalności oraz nawilżenia. Produkt rekomendowany jest użytkownikom z krótko-, a także nadwzrocznością. Zastosowane rozwiązania pozwalają cieszyć się komfortem widzenia na każdą odległość. Materiał soczewek jest odporny na gromadzenie się zabrudzeń oraz odkładanie osadów lipidowo-białkowych. Jest to niezwykle istotne w przypadku soczewek miesięcznych - zmniejsza ryzyko rozwoju infekcji.
  • SofLens 66 Toric - to miesięczne progresywne soczewki kontaktowe, które wyróżniają się wysokim poziomem uwodnienia oraz tlenoprzepuszczalności. Zaprojektowano je z myślą o osobach ze starczowzrocznością. Powierzchnia soczewek jest odporna na gromadzenie się osadów białkowych oraz innych zanieczyszczeń. Dzięki temu eliminują ryzyko rozwoju groźnych dla oczu infekcji. Chronią również przed zaczerwienieniem i podrażnieniem. Model ten zapewnia wysokiej jakości obraz na każdą odległość - blisko i daleko.
  • SofLens Daily Disposable - to jednodniowe soczewki kontaktowe. Zostały wyprodukowane z materiału miękkiego, szybko dopasowującego się do naturalnego kształtu oka użytkownika. Atutem tego rozwiązania jest połączenie wysokiego poziomu nawilżenia oraz tlenoprzepuszczalności. To natomiast przekłada się na doskonały komfort użytkowania przez cały dzień. Cienka konstrukcja soczewek odpowiada za to, że są one niewyczuwalne na oku przez cały dzień. Jednodniowy tryb użytkowania uważany jest za jeden z najbardziej higienicznych oraz nie wymaga codziennej pielęgnacji.