Krople do oczu

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 9

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 9

na stronę

Krople do oczu

Najczęściej dyskomfort narządu wzroku spowodowany jest zbyt suchą gałką oczną. Jedną z dolegliwości, na którą cierpi coraz więcej ludzi na świecie, jest syndrom suchego oka. Objawia się on nie tylko wysuszeniem, ale także podrażnieniem i pieczeniem oczu oraz pogorszeniem jakości widzenia. Aby zapobiegać takim sytuacjom, warto korzystać z właściwości kropel do oczu. Pomagają one zastępować naturalne łzy, co pozytywnie wpływa na funkcjonowanie narządu wzroku. Krople do oczu polecane są również osobom noszącym soczewki kontaktowe oraz spędzającym wiele godzin dziennie przed ekranami urządzeń elektronicznych.

Co charakteryzuje krople do oczu?

Głównym zadaniem kropli do oczu jest zapewnienie skutecznego nawilżenia narządu wzroku. Regularne stosowanie pomaga zapobiegać syndromowi suchego oka. Korzystanie z preparatów rekomendowane jest przede wszystkim osobom, które pracują wiele godzin dziennie przed komputerem oraz użytkownikom soczewek kontaktowych. W tym drugim przypadku preparat nie może zawierać konserwantów, ponieważ mogą one uszkodzić powierzchnię soczewki i spowodować odbarwienie. Informacja o tym powinna znajdować się w ulotce producenta.

Krople do oczu zapobiegają zmęczeniu wzroku, sprawiając, że oczy są wypoczęte i wolne od zaczerwienień czy podrażnień. Po tego typu preparaty chętnie sięgają m.in. programiści, graficy komputerowi, księgowi oraz inne osoby wykonujące obowiązki zawodowe przed ekranami urządzeń elektronicznych.

U pacjentów, u których potwierdzono zespół suchego oka, specjaliści najczęściej rekomendują systematyczne stosowanie kropli do oczu, które dopasowane są do ich potrzeb. W przypadku kropli do oczu należy pamiętać o:

 • przestrzeganiu terminu ważności preparatu,
 • prawidłowej technice zakraplania oczu,
 • niedotykaniu zakraplaczem oka,
 • korzystaniu z jednej buteleczki preparatu przez jedną osobę,
 • dawkowaniu odpowiedniej ilości płynu.

Najważniejsze parametry kropli do oczu

Krople do oczu bywają nazywane sztucznymi łzami. Ich zadaniem jest nawilżanie oka oraz zachowanie wysokiego komfortu widzenia. Preparaty można zakupić bez recepty. Skład kropli do oczu opiera się głównie na wodzie oraz polimerach odpowiedzialnych za zatrzymanie wody na powierzchni oka. Niektóre mogą być wzbogacone o nawilżający kwas hialuronowy, który jest naturalnym elementem budowy oka. Ponadto preparat może zawierać ekstrakty roślinne ze świetlika, rumianku czy bławatka. Wykazują one właściwości łagodzące. Czasami w składzie spotykany jest także aktinokinol, będący okulistycznym filtrem UV.

Krople do oczu są niezastąpione w przypadku występowania łzawienia, pieczenia czy dyskomfortu. Zaleca się, aby korzystały z nich osoby przebywające przez wiele godzin dziennie w pomieszczeniach klimatyzowanych czy ogrzewanych. Preparat ten doskonale spisuje się na wyjazdach wakacyjnych, gdy występuje szczególne narażenie na działanie wiatru lub słońca. Sprawdza się również w przypadku zaburzeń wydzielania łez oraz podczas alergii, gdy jednym z objawów są zaczerwienione i swędzące oczy. Krople nawilżające do oczu mogą być stosowane nawet kilka razy w ciągu dnia.

Ile kosztują krople do oczu?

Cena kropli do oczu uzależniona jest od producenta, pojemności oraz składu. Jest to wydatek od ok. 12 do ok. 70 złotych za opakowanie.

Najbardziej popularne krople do oczu:

 • Blink intensive tears - krople do oczu stanowią połączenie składników oczyszczających, ochronnych i nawilżających. Dzięki temu doskonale eliminują uczucie zmęczenia, podrażnienia oraz zaczerwienienia oczu. Substancje odżywcze chronią wzrok przed infekcjami i mikrourazami. Ich atutem jest zwiększona lepkość, dzięki czemu wydłużony został ich czas działania. Od razu po aplikacji użytkownik odczuwa ulgę, dzięki eliminacji suchości oka. Krople powinny zostać wykorzystane w ciągu 4 tygodni od otwarcia.
 • Comfort Drops - krople do oczu, które można aplikować również bezpośrednio na soczewki kontaktowe. Polecane są użytkownikom uskarżającym się na suche oczy w związku z wielogodzinnym korzystaniem z urządzeń elektronicznych. Zaletą tego preparatu jest wykorzystanie formuły naturalnego pH łez, która sprawia, że środek jest delikatny. Regularnie aplikowane krople pozwalają przywrócić komfort widzenia oraz oczyścić narządu wzroku. Preparat należy zużyć w ciągu 3 miesięcy od otwarcia (dłuższy termin przydatności).
 • Eyeye Hydraclair™ z prowitaminą B5 - krople do oczu, które powstały z myślą o użytkownikach regularnie korzystających z soczewek kontaktowych (do wszystkich typów soczewek). Prowitamina B5 w składzie wzmacnia rogówkę i przyspiesza jej regenerację. Preparat wykorzystuje technologię Responsive Care, dzięki której zapotrzebowanie na witaminę B5 nie zostanie przekroczone. Krople świetnie spisują się w walce z zaczerwienieniem, podrażnieniami i zmęczeniem oczu. Ich regularne stosowanie działa stabilizująco na film łzowy, pobudzając naturalne procesy ochronne oka.
 • Herbal Eye Drops - krople do oczu, które zostały wzbogacone o ziołowy kompleks. W ich składzie znalazł się wyciąg ze świetlika oraz czarnej borówki. Wykorzystane technologie pozwalają na zwiększenie komfortu widzenia. Preparat wykazuje właściwości kojące, dzięki czemu świetnie sprawdza się w przypadku podrażnionych i zmęczonych oczu. Krople eliminują uczucie pieczenia oraz zaczerwienienie narządu wzroku. Mogą być stosowane w łagodzeniu syndromu suchego oka. Preparat powinien zostać zużyty w ciągu 4 tygodni od otwarcia.
 • Horien Aqua Comfort - krople do oczu dzięki unikalnemu składowi zapewniają długotrwały komfort widzenia. Doskonale radzą sobie ze zmęczeniem oraz suchością oczu. Ich atutem jest wysokie nawilżenie i nawodnienie. Mogą być bezpiecznie używane przez osoby noszące soczewki kontaktowe. Zawartość Sodium Hyaluronate w składzie pomaga zmniejszyć suchość oczu oraz zminimalizować powstałe podrażnienia i zaczerwienienia, skutecznie oczyszczając z kurzu i zanieczyszczeń. Preparat powinien zostać zużyty w ciągu 4 tygodni od otwarcia.
 • Hyal-Drop® multi - krople przynoszą natychmiastowe ukojenie zmęczonym, czerwonym, łzawiącym i podrażnionym oczom, przywracając ich nawilżenie. Ich skład opiera się na naturalnych składnikach, które odświeżają, regenerują i łagodzą problem suchego oka. Preparat może być stosowany przez użytkowników miękkich i twardych soczewek kontaktowych. Jego działanie polega na uzupełnianiu naturalnego biopolimeru znajdującego się w strukturze oka oraz łzach. Krople można stosować przez 3 miesiące od otwarcia (dłuższy okres przydatności).
 • Starazolin Podrażnione oczy - krople do oczu odznaczają się silnymi właściwościami łagodzącymi. Pozwala to na wyeliminowanie obrzęku i bólu, które mogą towarzyszyć infekcjom czy stanom zapalnym oczu. W składzie zawarte są naturalne ekstrakty roślinne m.in. z rumianku i bławatka. Ponadto wzbogacenie formuły o hialuronian sodu pozwala zapewnić wysoki poziom nawilżenia i wyeliminować uczucie suchości narządu wzroku. Polecane również użytkownikom soczewek (do zakraplania przed aplikacją szkieł kontaktowych). Preparat powinien zostać zużyty w ciągu 28 dni od otwarcia.
 • Systane Complete - krople łączą w sobie fazę wodną i lipidową. Połączenie to pomaga w kompleksowej ochronie narządu wzroku. Już po kilku sekundach od aplikacji użytkownik odczuwa wyraźną ulgę, redukcję podrażnień oraz zwiększenie komfortu widzenia. Preparat z powodzeniem wykorzystywany jest w walce z zaczerwienionymi oczami. Rekomendowany jest pacjentom uskarżającym się na syndrom suchego oka. Skuteczność i bezpieczeństwo zapewnia zawartość m.in. glikolu propylenowego, olejów mineralnych, sorbitolu oraz kwasu borowego. Krople można stosować przez 3 miesiące od otwarcia (dłuższy okres przydatności).