Soczewki toryczne progresywne

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

na stronę

Toryczne progresywne soczewki kontaktowe

Soczewki toryczne progresywne to modele, które powstały z myślą o osobach borykających się z dwoma wadami wzroku jednocześnie: prezbiopią (starczowzrocznością) oraz astygmatyzmem. Stanowią wygodną alternatywę dla tradycyjnej korekcji za pomocą okularów. Jest to najczęściej rozwiązanie przeznaczone do miesięcznego noszenia w ciągu dnia. Jedna para starczy zatem na 30 dni codziennego użytkowania. Soczewki toryczne progresywne wykorzystują technologie, które zapewniają najwyższą jakość widzenia w każdych warunkach, na odległości bliskie, pośrednie i dalekie.

Co charakteryzuje soczewki toryczne progresywne?

Zmniejszenie sprawności mięśni oka sprawia, że spada naturalna elastyczność soczewki oka. Wówczas u większości osób rozwija się prezbiopia, znana również pod nazwą starczowzroczności. Jest to wada wzroku, która pojawia się najczęściej pomiędzy 40. a 50. rokiem życia.

W przypadku prezbiopii występują problemy z ostrym widzeniem na bliskie odległości. Jest to schorzenie, które można skutecznie korygować za pomocą tradycyjnych okularów oraz progresywnych soczewek kontaktowych. Zapewniają one wyraźne widzenie na każdą odległość.

Modele toryczne progresywne przeznaczone są natomiast dla pacjentów, którzy oprócz starczowzroczności zmagają się z astygmatyzmem. Soczewki są w stanie skutecznie skorygować oba schorzenia, sprawiając, że widziany obraz jest stabilny i wyraźnie ostry we wszystkich odległościach. W porównaniu do modeli torycznych korygowane są również zmiany typowe dla oka prezbiopijnego.

Soczewki toryczne progresywne to wygodna alternatywa dla tradycyjnych okularów korekcyjnych. Sięga po nie coraz więcej osób, które poszukują skutecznej recepty na wyraźne widzenie w każdej odległości bez konieczności noszenia okularów.

Najważniejsze parametry soczewek torycznych progresywnych

Soczewki toryczne progresywne stanowią, jak sama nazwa wskazuje, połączenie modeli torycznych z progresywnymi. Dzięki temu mogą z powodzeniem zastąpić okulary tzw. do czytania oraz okulary korygujące astygmatyzm.

Szkła kontaktowe w żaden sposób nie ograniczają codziennych aktywności. Można w nich komfortowo uprawiać sporty oraz prowadzić aktywny tryb życia. Soczewki toryczne progresywne sprawdzają się w przypadku osób, które dużo i często podróżują. Nie muszą pamiętać o zabieraniu ze sobą dodatkowej pary okularów. Modele toryczne progresywne uważane są za skuteczną metodę korygowania i łagodzenia objawów starczowzroczności połączonej z astygmatyzmem. Zastosowane technologie pozwalają cieszyć się wysokiej jakości obrazem na każdą odległość. Zapewniają optymalny poziom nawilżenia, zapobiegając suchości oka. Jest to szczególnie ważne w przypadku wymagających oczu astygmatyków. Wykorzystany materiał odpowiada także za właściwe dotlenienie narządu wzroku.

Soczewki toryczne progresywne pomagają w wyeliminowaniu dolegliwości, które towarzyszą astygmatyzmowi i starczowzroczności. Mowa tu m.in. o bólach głowy oraz uczuciu napięcia w oczach.

Ile kosztują soczewki toryczne progresywne?

Cena soczewek torycznych progresywnych jest ściśle uzależniona od producenta oraz parametrów. Średni koszt jednej miesięcznej soczewki to około 77 złotych.

Najbardziej popularne soczewki toryczne progresywne:

  • Proclear Multifocal Toric typ D - to soczewki, które wykorzystują PC Technology. Odpowiada ona za całodniowe nawilżenie oczu oraz zapobiegnięcie syndromu suchego oka. Rozwiązanie to zapewnia również optymalny dopływ powietrza do narządu wzroku. Materiał z łatwością dopasowuje się do naturalnego kształtu rogówki użytkownika, zapobiegając przesuwaniu się soczewki na oku. Soczewki gwarantują wyraźne widzenie na każdą odległość - z bliska, pośrednio oraz daleka. Model ten charakteryzuje również szeroki zakres mocy: od -20,00 do +20,00 D.