Płyny

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z 30

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z 30

Strona
na stronę

Płyny do pielęgnacji soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe to wygodna alternatywa dla tradycyjnych okularów korekcyjnych. Chętnie sięgają po nie użytkownicy, którzy prowadzą aktywny tryb życia, uprawiają różnego typu sporty oraz nie chcą ograniczeń pola widzenia w postaci oprawek okularowych. Decyzję o tym, czy pacjent powinien zmienić okulary na soczewki kontaktowe, powinien podjąć okulista. Użytkownicy soczewek muszą jednak pamiętać o codziennej pielęgnacji szkieł kontaktowych. W przypadku trybu jednodniowego codziennie zakładana jest nowa para, która po zdjęciu z oczu jest wyrzucana. Soczewki z dłuższym trybem użytkowania wymagają natomiast stosowania specjalnych płynów do pielęgnacji, dezynfekcji i czyszczenia. Niewłaściwa pielęgnacja może przyczynić się do pogorszenia jakości widzenia, uszkodzenia soczewki, a także rozwoju groźnych infekcji bakteryjnych.

Co charakteryzuje płyny pielęgnacyjne?

Płyny do pielęgnacji soczewek są niezbędnym preparatem, w który musi wyposażyć się każdy użytkownik szkieł kontaktowych wielokrotnego użytku. Dzięki nim możliwe jest przechowywanie soczewek w odpowiednich warunkach. Dobry płyn do dezynfekcji spełnia następujące funkcje: czyszczenie, płukanie, dezynfekowanie, nawilżanie, przechowywanie oraz usuwanie osadów tłuszczowych, białkowych i zanieczyszczeń.

Podczas noszenia soczewek kontaktowych na ich powierzchni zawsze po pewnym czasie nagromadzą się zanieczyszczenia, a także cząsteczki brudu czy kurzu. Naturalny płyn łzowy wpływa również na powstawanie osadów. Tylko dzięki regularnej, starannej pielęgnacji soczewek możliwe jest usuwanie takich osadów i zapobieganie negatywnemu oddziaływaniu na zdrowie oczu. Ponadto czyszczenie szkieł kontaktowych ma na celu zapewnienie wyraźnego widzenia bez względu na to, czy jest to pierwszy, czy ostatni dzień użyteczności.

Dobry płyn do pielęgnacji soczewek wykazuje właściwości nawilżające, dzięki czemu soczewki nie tracą swoich właściwości. Noszone przez cały dzień na oku zachowują świeżość i zapobiegają wysuszeniu narządu wzroku. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się komfortem korzystania bez uciążliwości w postaci podrażnień czy zaczerwienień oczu.

Najważniejsze parametry płynów do soczewek

Bez względu na rodzaj wybranego płynu jego podstawowym zadaniem jest troska o stan soczewek kontaktowych. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów. Warto więc dopasować konkretny z nich zarówno do swoich potrzeb, jak i rodzaju używanych soczewek.

Czasami można spotkać się z płynem wielofunkcyjnym, który nie tylko dezynfekuje soczewki, ale także je czyści, odkaża, usuwa osady białkowe i zanieczyszczenia oraz pielęgnuje, aby zachowały swoje właściwości przez cały okres użytkowania. Dodatkowo każdy z płynów może mieć inny skład, dlatego też warto zwrócić uwagę i na ten aspekt podczas zakupu preparatu.

Ogólna klasyfikacja płynów do soczewek dzieli je na preparaty do soczewek twardych oraz miękkich. Nie wolno stosować środków do modeli twardych w przypadku soczewek miękkich oraz na odwrót. Może to bowiem doprowadzić do uszkodzeń szkieł kontaktowych. Niektóre preparaty mają zastosowanie uniwersalne do obu rodzajów soczewek.

Ile kosztują płyny do soczewek?

Cena płynów do soczewek kontaktowych jest uzależniona od producenta, pojemności oraz parametrów. Jest to wydatek od 10 do 50 złotych za opakowanie.

Najbardziej popularne płyny do soczewek:

  • Avizor Ever Clean Plus - to płyn, który można używać zarówno w przypadku soczewek miękkich, jak i twardych. Z jego pomocą można usunąć z powierzchni szkieł kontaktowych nagromadzone osady białkowe, zanieczyszczenia, tłuszcze oraz bakterie. Pomagają soczewkom w zachowaniu ich właściwości, w tym przede wszystkim długotrwałego nawilżenia. Przyjazny skład bez konserwantów sprawia, że chętnie sięgają po niego alergicy oraz osoby z oczami wrażliwymi. Wystarczy zanurzyć soczewki na kilka godzin w pojemniczkach wypełnionych płynem, aby móc ponownie cieszyć się komfortem ich użytkowania.
  • Clean Active Premium XXL - to płyn, którego skład wzbogacono o hialuronian sodu i polyquaternium. Dzięki temu są w stanie zapewnić doskonałą pielęgnację soczewek kontaktowych. Przywracają im właściwy poziom nawilżenia, zapobiegając niekomfortowemu wysychaniu materiału. Przyjazny skład sprzyja przyspieszeniu regeneracji mikrourazów, eliminując problem zaczerwienionych i podrażnionych oczu. Płyn skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia, drobnoustroje i tłuszcze. Ekonomiczne opakowanie XXL sprawia, że chętnie wybierają go osoby korzystające z soczewek regularnie.
  • Eyeye MonoSept 360 ml - płyn przeznaczony do wszystkich typów miękkich i twardych soczewek kontaktowych. Preparat skutecznie usuwa wszelkiego typu zanieczyszczenia oraz drobnoustroje z powierzchni szkieł. Doskonale dezynfekuje. Rekomendowany jest użytkownikom, którzy korzystają z soczewek o długim terminie użytkowania - m.in. rocznym. Płyn nie zawiera konserwantów, dlatego też jest chętnie wybierany przez osoby o oczach wrażliwych oraz alergików. Do zestawu dołączony jest pojemniczek z katalizatorem z platynowego dysku.
  • OPTI-FREE Express - płyn skutecznie usuwa z powierzchni soczewek drobnoustroje, zanieczyszczenia i osady białkowe oraz tłuszczowe. Preparat nie tylko pielęgnuje i dezynfekuje szkła kontaktowe, ale także przywraca ich elastyczność po codziennym użytkowaniu. Ponadto pomaga w zachowaniu wysokiego poziomu nawilżenia soczewek. Nowoczesna formuła zawiera wszelkie najważniejsze składniki bez niepotrzebnych dodatkowych substancji. Jest przyjazna osobom regularnie korzystającym ze szkieł kontaktowych.
  • Opti-Free PureMoist - polecany jest do pielęgnacji wszystkich typów miękkich soczewek, zwłaszcza wyprodukowanych z materiału silikonowo-hydrożelowego. Skutecznie dezynfekuje i pielęgnuje szkła kontaktowe, zapewniając ich długotrwałe nawilżenie - dzięki zastosowaniu technologii HydraGlyde Moisture Matrix. Usuwa wszelkiego typu zanieczyszczenia, a także drobnoustroje oraz osady białkowe i tłuszczowe. Tym samym chroni oczy przed rozwojem groźnych infekcji. Wystarczy zanurzyć soczewki na kilka godzin w płynie, aby móc ponownie cieszyć się ich właściwościami.
  • OPTI-FREE Replenish - płyn świetnie sprawdzi się do pielęgnacji wszystkich rodzajów miękkich soczewek, w tym silikonowo-hydrożelowych. Zastosowany system TearGlyde efektywnie regeneruje powierzchnię szkieł kontaktowych, czuwając nad zachowaniem optymalnego poziomu nawilżenia przez cały dzień. Delikatny skład sprawia, że świetnie sprawdzi się do pielęgnacji soczewek noszonych przez osoby z oczami wrażliwymi oraz alergików. Skutecznie usuwa bakterie oraz osady białkowe i tłuszczowe, a także innego rodzaju zanieczyszczenia.
  • RENU Multiplus - to płyn, który w swym składzie zawiera Hydranate. Jest to składnik odpowiedzialny za usuwanie osadów białkowych. Obecność Poloksaminy pomaga w eliminacji zanieczyszczeń oraz utrzymaniu skutecznego nawilżenia szkieł kontaktowych. Zawartość Dymedu odpowiada za właściwą dezynfekcję. Płyn pielęgnuje soczewki, dzięki czemu nie podrażniają one oczu oraz nie powodują ich zaczerwienień. Wystarczy zanurzyć szkła kontaktowe w pojemniczkach z płynem, aby po kilku godzinach ponownie cieszyć się ich właściwościami.
  • SOLO-care AQUA - to płyn, który w swym składzie zawiera sorbitol oraz prowitaminę B5. Składniki te są odpowiedzialne za zapobieganie infekcjom i podrażnieniom oczu. Ponadto zapewniają optymalny poziom nawilżenia soczewek i chronią je przed wysychaniem podczas użytkowania. Preparat skutecznie usuwa zanieczyszczenia, osady białkowe i tłuszczowe oraz drobnoustroje z powierzchni szkieł kontaktowych. Przeznaczony do miękkich soczewek.