Soczewki kwartalne

Zobacz jako Siatka Lista

1 pozycja

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

1 pozycja

na stronę

Kwartalne soczewki kontaktowe

Soczewki kwartalne to wygodna alternatywa dla tradycyjnych okularów korekcyjnych. Przeznaczone są do użytkowania przez 3 miesiące, dzięki czemu użytkownik nie musi pamiętać o częstym zakupie nowych soczewek. Wystarczy wyposażyć się w nową parę raz na kwartał. Zastosowane technologie pozwalają cieszyć się komfortem użytkowania w każdych warunkach, zapewniając wyraźne widzenia zarówno na bliskie, jak i dalekie odległości.

Co charakteryzuje soczewki kwartalne?

Soczewki kwartalne najczęściej wybierane są przez użytkowników, którzy z jakichś względów nie chcą korzystać z innych modeli soczewek (jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, rocznych itp.). Konieczne jest jedynie pamiętanie o regularnej pielęgnacji – codziennie po zdjęciu szkieł kontaktowych z oczu należy je zanurzyć w pojemniczku ze specjalnym płynem pielęgnacyjnym.

Soczewki kwartalne dostępne są w wersji tradycyjnej oraz kolorowej. W przypadku tego drugiego modelu istnieje możliwość zmiany naturalnej barwy tęczówki. Większość dostępnych na rynku producentów wykorzystuje technologie, które zapewniają optymalny poziom nawilżenia przez cały dzień, eliminują ryzyko podrażnień i zaczerwienień oraz ograniczają gromadzenie się zanieczyszczeń na powierzchni soczewki. Soczewki kwartalne rekomendowane są dla użytkowników korzystających z takiego rozwiązania optycznego regularnie - codziennie.

Najważniejsze parametry soczewek kwartalnych

Dostępne na rynku soczewki kwartalne charakteryzują się doskonałymi parametrami. Wykorzystują nowoczesne technologie - w pełni bezpieczne dla narządu wzroku oraz zapewniające wysokiej jakości obraz. Optymalny poziom nawilżenia oraz tlenoprzepuszczalności czuwa nad tym, aby rozwiązanie to było w pełni komfortowe przez trzy miesiące użytkowania.

Zastosowane technologie eliminują uczucie suchości oczu, zapobiegają nie tylko wysuszaniu oka, ale także ograniczają ryzyko występowania podrażnień, zaczerwienień i uczucia piasku pod oczami. Materiały wykorzystane do produkcji soczewek kwartalnych pozwalają na szybkie dopasowanie do naturalnej krzywizny rogówki. Ponadto nie podwijają się oraz samoistnie nie wypadają.

W soczewkach kwartalnych najczęściej stosowane są również filtry UV, które chronią wzrok przed negatywnym działaniem promieniowania słonecznego. Ponadto w ich składzie nie ma wielu dodatkowych składników, co sprawia, że po takie rozwiązanie mogą również sięgać osoby z oczami wrażliwymi, skłonnymi do zaczerwienień oraz alergicy. W celu zachowania walorów użytkowych soczewek kwartalnych należy pamiętać o ich codziennej, regularnej pielęgnacji za pomocą przeznaczonych do tego płynów.

Ile kosztują soczewki kwartalne?

Cena soczewek kwartalnych jest ściśle uzależniona od producenta oraz parametrów. Średni koszt jednej tradycyjnej soczewki to ok. 10 złotych. W przypadku modeli kolorowych jest to ok. 16-17 złotych za sztukę.

Najbardziej popularne soczewki kwartalne:

  • BioAir 38FW - soczewki kontaktowe przeznaczone do kwartalnego stosowania. Wykorzystują innowacyjny materiał, który wykazuje wysoką biozgodność z ludzkim okiem. Tym samym ograniczają ryzyko występowania podrażnień oraz reakcji alergicznych. Wysoki poziom nawilżenia zapewnia komfort użytkowania przez cały dzień oraz eliminuje problem syndromu suchego oka. Optymalna tlenoprzepuszczalność materiału minimalizuje ryzyko rozwoju groźnych infekcji. Zastosowane technologie pozwalają cieszyć się ostrym widzeniem na każdą odległość. Obraz jest wiernie odwzorowany, pełen nasyconych barw i kontrastów, bez refleksów czy cieni.
  • Crazy Lens z mocami - to soczewki kolorowe przeznaczone do 3-miesięcznego użytkowania. Zastosowana technologia koloryzacji pozwala na wyraźną zmianę naturalnego koloru tęczówki. Barwa jest nasycona przez cały kwartał i nie traci na swojej intensywności. Wystarczy codzienna, normalna pielęgnacja z użyciem płynu do czyszczenia i dezynfekcji soczewek kontaktowych. Zastosowane technologie pozwalają cieszyć się komfortem użytkowania przez cały dzień - od momentu założenia aż do zdjęcia soczewek z oczu. Bez ryzyka podrażnień i zaczerwienień.