Soczewki roczne

Zobacz jako Siatka Lista

1 pozycja

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

1 pozycja

na stronę

Roczne soczewki kontaktowe

Soczewki roczne to rozwiązanie, które zostało zaprojektowane z myślą o użytkowaniu przez jeden rok. Czasami można spotkać się z inną nazwą - soczewki konwencjonalne. Doceniane są przede wszystkim za wygodę użytkowania. Wystarczy zakupić jedną parę, aby móc korzystać z niej przez rok. Roczne soczewki przeznaczone są do noszenia w trybie dziennym - wymagają codziennej pielęgnacji za pomocą specjalnego płynu. Z tego rozwiązania korzystają m.in. osoby, które nie chcą zaprzątać sobie głowy częstą wymianą szkieł kontaktowych.

Co charakteryzuje soczewki roczne?

Soczewki roczne wybierają użytkownicy, którzy korzystają z tego rozwiązania optycznego codziennie, a regularna pielęgnacja szkieł nie stanowi dla nich żadnego problemu. Systematyczne czyszczenie jest ważne ze względu na konieczność usuwania nagromadzeń osadu białkowego na ich powierzchni - pozwala to uniknąć rozwoju infekcji bakteryjnych. Doskonale spisują się w przypadku osób, u których wada wzroku się nie pogłębia.

Soczewki roczne rekomendowane są pacjentom, u których z jakichś względów nie mogą zostać zastosowane szkła kontaktowe o innym trybie wymiany. Mowa tu nie tylko o samym kształcie czy wielkości, ale przede wszystkim mocy. Rozwiązanie dwunastomiesięczne oferuje większy zakres parametrów - mogą one sięgać od -35,00 do +35,00 D (dla krótkowidzów i dalekowidzów). Z uwagi na tak długi okres użyteczności wykonane są z najwyższej jakości materiałów, które są w pełni bezpieczne dla narządu wzroku. Soczewki roczne dostępne są w wersji sferycznej, torycznej oraz kolorowej.

Najważniejsze parametry soczewek rocznych

Podstawowym wyróżnikiem rocznych soczewek kontaktowych jest to, że oferują użytkownikowi rozszerzony zakres parametrów. Atutem tego rozwiązania jest również wysoki poziom uwodnienia, który jest konieczny do zapewniania komfortu użytkowania przez całe 12 miesięcy. Parametrem, który je wyróżnia, jest także optymalna tlenoprzepuszczalność. Dzięki temu narząd wzroku jest wypoczęty, wolny od podrażnień i zaczerwienień.

Tego typu modele zostały wykonane z miękkiego i elastycznego, lecz trwałego materiału (hydrożelowego lub silikonowo-hydrożelowego). Z łatwością przystosowuje się on do naturalnego kształtu oka użytkownika.

Soczewki roczne należy odpowiednio pielęgnować - codziennie zdejmować na noc i zanurzać w pojemniczku ze specjalnym płynem do dezynfekcji, aby usunąć nagromadzone na ich powierzchni osady białkowe. Tylko w ten sposób użytkownik będzie miał pewność, że z powodzeniem posłużą mu przez cały rok. Bezpieczeństwo narządu wzroku zapewniają również zastosowane filtry UV, które chronią przed negatywnym oddziaływaniem promieniowania słonecznego.

Ile kosztują soczewki roczne?

Jedną z zalet soczewek rocznych jest przystępna cena tego modelu. Średni koszt jednej tradycyjnej soczewki to ok. 225 złotych, a w przeliczeniu na jeden dzień to około 62 grosze. To jednorazowy zakup, który pozwala również oszczędzić na czasie poświęconego na zakup produktu, a także na kosztach przesyłki.

Najbardziej popularne soczewki roczne:

  • Crazy Lenses - Szalone soczewki - to roczne soczewki kontaktowe, które oferują możliwość zmiany naturalnego koloru tęczówki. Ich zaletą jest wyraziście nasycona barwa. Zastosowane technologie czuwają nad tym, aby kolor pozostawał intensywny przez 12 miesięcy. Wystarczy codzienna pielęgnacja, aby w pełni przez cały rok korzystać z atutów tego modelu. Soczewki odznaczają się optymalnym poziomem nawilżenia oraz tlenoprzepuszczalności. Z łatwością dopasowują się do kształtu oka, co przekłada się na komfort ich użytkowania. Dostępne są w wersji bez mocy (tzw. zerówki).
  • Proclear Sphere RX - dzięki fosforylocholinie te roczne soczewki kontaktowe wykazują wysoką biokompatybilność z ludzkim okiem. Doskonale dopasowują się do naturalnego kształtu rogówki, zapewniając komfort użytkowania. Problem suchości i podrażnień oka eliminuje wysoki poziom nawilżenia, który utrzymuje się przez cały dzień. Dzięki szerokiemu zakresowi mocy model ten rekomendowany jest także pacjentom borykającym się z dużą wadą wzroku. Soczewki zapewniają doskonałą ostrość widzenia w każdych warunkach.
  • Proclear Sphere Vial - to roczne soczewki wyprodukowane z elastycznego, przyjaznego dla oka materiału. Szybko dopasowują się do naturalnego kształtu rogówki użytkownika. Jedwabiście miękka powłoka pozwoliła na wyeliminowanie problemu tarcia powierzchniowego na linii soczewka-powieka. Zaletą tego modelu jest wysoka przepuszczalność tlenu oraz optymalny stopień uwodnienia. Oczy mają swobodny dostęp do tlenu i są wypoczęte przez cały dzień. Rozwiązanie to eliminuje również ryzyko rozwoju infekcji. Soczewki zapewniają ostry obraz, pełen nasyconych barw i kontrastów.
  • Proclear Tailor-Made Toric - to roczne soczewki dla astygmatyków. Ich unowocześniona konstrukcja odpowiada za szybkie dopasowanie się do kształtu rogówki użytkownika oraz zapobiega wypadaniu i podwijaniu się szkieł kontaktowych. W tym modelu zastosowano technologie, które zachowują wysoki poziom nawilżenia przez cały dzień. Powierzchnia soczewek jest odporna na gromadzenie się osadów białkowych i zanieczyszczeń. Zapobiega to rozwojowi infekcji oraz zapewnia ostre widzenie w każdych warunkach. Dostępne są w szerokim zakresie mocy.
  • Zero 6 Sphere - dzięki szerokiemu zakresowi dostępnych mocy soczewki te świetnie sprawdzają się zarówno w przypadku krótkowidzów, jak i dalekowidzów. Wyróżnia je optymalny poziom nawilżenia, który utrzymuje się przez cały dzień. Zastosowanie systemu stabilizującego pozwoliło wyeliminować problem wypadania soczewki z oka, a także podwijania się jej krawędzi. Wysoka tlenoprzepuszczalność pomaga zminimalizować ryzyko rozwoju infekcji, sprawiając, że narząd wzroku jest wypoczęty i wolny od podrażnień.
  • Zero 6 Sphere RX - oferują szeroki zakres mocy, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w przypadku pacjentów zarówno z niewielką, jak i bardzo dużą wadą wzroku. Model ten wyprodukowano z hydrożelowego materiału o wysokim stopniu uwodnienia i tlenoprzepuszczalności. Atutem tego rozwiązania jest także dodatkowy system stabilizacyjny, który utrzymuje soczewkę na swoim miejscu przez cały dzień. Za optymalne dopasowanie się do naturalnego kształtu oka odpowiada wyprofilowany kształt wraz z bardzo cienkimi krawędziami.
  • Zero 6 Toric RX - to roczne soczewki kontaktowe, które zostały zaprojektowane z myślą o pacjentach z astygmatyzmem. Zostały wykonane z materiału hydrożelowego, który cechuje się optymalnym stopniem nawilżenia i tlenoprzepuszczalności. Rozwiązanie to eliminuje problem suchych, podrażnionych i zaczerwienionych oczu. Zastosowanie cienkich krawędzi oraz wyprofilowanej części tylnej odpowiada za szybkie dopasowanie się do kształtu oka użytkownika. Delikatne jasnoniebieskie zabarwienie ułatwia aplikację.