Płyny Clean Active

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 5

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 5

na stronę

 

Płyny Clean Active pomagają w codziennej pielęgnacji szkieł kontaktowych planowanej wymiany. Regularne czyszczenie soczewek nie tylko zapewnia wyraźny obraz, ale przede wszystkim zapobiega rozwojowi groźnych dla oczu infekcji. Preparaty umożliwiają czyszczenie szkieł kontaktowych z nagromadzonych zanieczyszczeń i osadów białkowo-lipidowych. Dezynfekują je, a także sprawiają, że soczewki pozostają optymalnie nawilżone. Wszystko to przekłada się na komfort użytkowania tego rozwiązania optycznego. Płyny Clean Active mogą być stosowane do pielęgnacji szkieł kontaktowych bez względu na ich producenta.

Co charakteryzuje płyny Clean Active?

Każdy użytkownik soczewek zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest codzienna pielęgnacji szkieł kontaktowych. Jest to gwarancja nie tylko wysokiej jakości obrazu po aplikacji soczewek, ale przede wszystkim zdrowych oczu. Niewłaściwa pielęgnacja szkieł kontaktowych może skutkować rozwojem groźnych infekcji, które będą wymagały interwencji lekarza okulisty. Soczewki kontaktowe, gdy są nieużywane, należy przechowywać w specjalnych pojemniczkach wypełnionych płynem.

Płyny do soczewek Clean Active charakteryzują się optymalnym składem, dzięki czemu doskonale radzą sobie z czyszczeniem, dezynfekcją i pielęgnacją szkieł kontaktowych. To preparat sprawdzonego producenta, a jego jakość potwierdzona jest licznymi pozytywnymi opiniami dotychczasowych użytkowników. Wystarczy zanurzyć soczewki kontaktowe w płynie Clean Active, aby po kilku godzinach ponownie cieszyć się zaletami korzystania z tego rozwiązania optycznego. To prosty sposób na zapewnienie bezpieczeństwa oczom.

Najważniejsze parametry płynów i kropli Clean Active

Płyny z serii Clean Active doskonale sprawdzają się w roli preparatu przeznaczonego do czyszczenia szkieł kontaktowych. Ich skład odpowiednio pielęgnuje soczewki, dzięki czemu ich właściwości zostają zachowane na długi czas. Bez względu na to, czy szkła kontaktowe są używane pierwszy dzień, czy właśnie zbliża się ich termin użyteczności - są optymalnie nawilżone dzięki regularnym kąpielom w płynie Clean Active.

W zależności od wybranego rodzaju płynu do pielęgnacji preparat ten może być stosowany zarówno w przypadku miękkich, jak i twardych szkieł kontaktowych. Należy zapoznać się z opisem producenta, aby mieć pewność, że dany typ preparatu Clean Active wpisze się w potrzeby użytkownika.

Uzupełnieniem płynów do czyszczenia soczewek kontaktowych są krople do oczu Clean Active Premium Drops. Doskonale radzą sobie one z eliminacją przykrych dolegliwości towarzyszących korzystaniu z soczewek kontaktowych, w tym m.in. pieczenia oczu oraz wrażenia suchości. Mogą być stosowane do dogłębnego oczyszczania oczu po zdjęciu z nich szkieł kontaktowych.

Ile kosztują płyny i krople Clean Active?

Cena płynów do soczewek Clean Active uzależniona jest od rodzaju produktu oraz jego objętości. Clean Active w wersji Premium to koszt ok. 22-45 złotych za butelkę. Natomiast Clean Active Aqua to wydatek rzędu ok. 20-40 złotych za butelkę. Krople do oczu tego producenta kosztują ok. 20 złotych za buteleczkę.

Najbardziej popularne płyny i krople Clean Active

  • Clean Active Aqua Plus - to płyn przeznaczony do czyszczenia i pielęgnacji miękkich soczewek kontaktowych. Doskonale usuwa osady białkowe oraz innego typu zanieczyszczenia nagromadzone na powierzchni szkieł kontaktowych. Zawiera 8 składników aktywnych (m.in. D-sorbitol, hypromeloza), które są odpowiedzialne za odpowiednie nawilżenie soczewek podczas ich przechowywania w tym preparacie. Za pomocą Clean Active Aqua można szybko oczyścić szkła kontaktowe. Już po kilku minutach są one ponownie gotowe do użytkowania.
  • Clean Active Premium - to płyn do soczewek, który dostępny jest w poręcznym, mniejszym opakowaniu (100 ml) lub dużej, ekonomicznej butelce (XXL - 600 ml). Przeznaczony jest do wszystkich typów szkieł kontaktowych. W swym składzie ma m.in. poloksamer. Jest to składnik odpowiedzialny za doskonałe czyszczenie powierzchni soczewek z tłustych osadów białkowych oraz innego typu zanieczyszczeń. Preparat został również wzbogacony o hialuronian sodu, który czuwa nad optymalnym nawilżeniem szkieł kontaktowych podczas codziennej kąpieli w tym płynie.
  • Clean Active Premium Drops - to krople do oczu, które świetnie sprawdzają się w walce z pieczeniem oczu oraz uczuciem ich suchości. Zostały wzbogacone o hialuronian sodu, który odpowiada m.in. za zapewnienie optymalnego nawilżenia rogówki. Preparat ten skutecznie oczyszcza oczy z kurzu, pyłu oraz innego typu zanieczyszczeń. Ponadto zapewnia kompleksowe odżywienie i nawilżenie, co korzystnie przekłada się na wyraźne widzenie. Krople mogą być stosowane w celu eliminacji uczucia dyskomfortu związanego z bólem czy pieczeniem oczu.