ULTRA® for Presbyopia 3 szt.

Ilość w opakowaniu:

3 sztuki

Dostępność:

do 18 dni roboczych

Ilość w opakowaniu:

3 sztuki

Nasza cena:

99,82 zł
Kupując więcej oszczędzasz!

Soczewki mogą być sprzedawane bez opakowania zbiorczego.

Z powodu opóźnień dostaw od producenta czas oczekiwania na soczewki ulegnie wydłużeniu. Przed złożeniem zamówienia proszę skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta w celu potwierdzenia dostępności soczewek.  

Starczowzroczność, która dotyka większość osób powyżej 40. roku życia, znana jest także pod nazwą prezbiopii. Pojawia się, gdy soczewka na skutek naturalnych procesów starzenia twardnieje i traci swą elastyczność. Wiele pacjentów, u których zdiagnozowano prezbiopię, korzysta z korekcji w formie tradycyjnych okularów progresywnych. Alternatywą dla nich są multifokalne soczewki kontaktowe ULTRA for Presbyopia firmy Bausch & Lomb.

Właściwości soczewek ULTRA for Presbyopia:

 • zastosowanie technologii MoistureSeal z większą zawartością PVP - soczewki są odpowiednio nawilżone przez 16 godzin (95% nawilżenia), a także dostarczają odpowiednią ilość tlenu do oka (przepuszczalność na poziomie Dk/t 163),
 • wykorzystanie rozwiązania 3-Zone Progressive Design, czyli asferycznej konstrukcji trzystrefowej dla wysokiej jakości widzenia na każdą odległość: bliską, daleką oraz dystanse pośrednie,
 • zastosowanie centralnej części do bliży dla ostrego widzenia na krótkie odległości,
 • materiał Samfilcon A z uwodnieniem na poziomie 46% zapewnia komfort noszenia soczewki oraz idealne dopasowanie do kształtu oka,
 • elastyczna konstrukcja z niskim modułem sztywności sprawia, że soczewka jest niewyczuwalna na oku przez cały dzień,
 • wykorzystanie powierzchni odpornej na wszelkiego typu zanieczyszczenia dla lepszego komfortu i ostrości widzenia.

Dla kogo ULTRA for Presbyopia?

Progresywne soczewki kontaktowe ULTRA for Presbyopia przeznaczone są do korzystania z nich w trybie dziennym przez cały miesiąc.


W 2060 roku w krajach Unii Europejskiej ok. 30% populacji ogółem będą stanowiły osoby powyżej 65. roku życia (dane Eurostatu). Występująca tendencja starzenia się społeczeństwa wymaga odpowiedniego rozwiązywania problemów związanych z wiekiem.


Pierwsze problemy z prawidłowym widzeniem na skutek powolnej utraty naturalnych właściwości soczewki oka pojawiają się po 40. roku życia. Odpowiedzią na te trudności są multifokalne soczewki kontaktowe ULTRA for Presbyopia - jako alternatywa dla okularów progresywnych.

ULTRA for Presbyopia przeznaczone są dla:

 • osób z prezbiopią (starczowzrocznością),
 • osób skarżących się na piekące, zaczerwienione oczy oraz cierpiących na syndrom suchego oka,
 • osób chcących korzystać z soczewek kontaktowych łączących w sobie komfort użytkowania z wysoką jakością obrazu,
 • osób spędzających codziennie wiele godzin przed ekranem komputera lub smartfona,
 • osób aktywnych fizycznie, uprawiających sporty,
 • osób, które szukają miesięcznych soczewek progresywnych.

Pielęgnacja i użycie soczewek ULTRA for Presbyopia

ULTRA for Presbyopia to miesięczne soczewki kontaktowe, które po każdym użyciu wymagają wyczyszczenia oraz umieszczenia w pojemniku z płynem do pielęgnacji szkieł. Dzięki temu pacjent będzie miał pewność, że zachowają one odpowiedni poziom nawilżenia podczas kolejnego użycia przez 16 godzin.


Soczewki zostały utrzymane w jasnoniebieskim zabarwieniu. Dzięki temu są łatwiejsze w aplikacji oraz manipulowaniu szkłem bezpośrednio na oku.

Zobacz soczewki ULTRA® for Presbyopia w innej wielkości opakowania:

Więcej informacji
ProducentBAUSCH & LOMB
MarkaULTRA
Ilość w opakowaniu3 sztuki
Dostępnośćdo 18 dni roboczych
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:ULTRA® for Presbyopia 3 szt.
Twoja ocena