Soczewki na dzień i noc

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z 17

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z 17

Strona
na stronę

Soczewki kontaktowe na dzień i noc

Soczewki na dzień i na noc, czyli soczewki całodobowe to rozwiązanie, jakie zostało zaprojektowane z myślą o osobach, które nie zawsze mają czas na codzienną pielęgnację szkieł kontaktowych. Nie wymagają zdejmowania na noc, co jest szczególnie wygodnym rozwiązaniem. Są w pełni bezpieczne dla wzroku, stanowiąc komfortową alternatywę dla okularów korekcyjnych oraz soczewek dziennych.

Co charakteryzuje soczewki na dzień i noc?

Soczewki kontaktowe na dzień i noc (Night&Day) to rozwiązanie, które stosuje się w trybie 24-godzinnym. Nie wymagają zdejmowania na noc oraz umieszczania ich w płynie. Można w nich bezpiecznie spać, by rano obudzić się i cieszyć wyraźnym widzeniem na każdą odległość. Pozwala to zapomnieć o konieczności codziennej pielęgnacji. Soczewki całodobowe - w zależności od modelu - mogą być noszone nawet do miesiąca.

Soczewki na dzień i noc rekomendowane są głównie pacjentom z dużą wadą wzroku. Dzięki nim użytkownik widzi wyraźnie o każdej porze dnia i nocy. Ponadto chętnie wybierają je użytkownicy prowadzący aktywny tryb życia, którzy są aktywni i nie mają czasu na regularne czyszczenie szkieł kontaktowych. Modele całodobowe to propozycja dla osób, które spędzają wiele czasu poza domem, gdzie nie ma warunków do pielęgnowania soczewek (np. na biwaku), w podróży oraz pracują do późnych godzin.

Soczewki na dzień i noc są w pełni bezpieczne dla wzroku. Specjaliści zalecają jednak, aby co kilka dni zdjąć je z oczu i poddać zabiegom pielęgnacyjnym (podobnie jak w przypadku soczewek użytkowanych w trybie dziennym). Pomoże do odświeżyć szkła i utrzymać doskonałą jakość widzenia. Soczewek całodobowych nie należy mylić z modelami, które można użytkować w tzw. trybie przedłużonym. W tym drugim przypadku noszenie szkieł kontaktowych przez całą dobę wiąże się ze skróceniem ich przydatności do użytkowania.

Najważniejsze parametry soczewek całodobowych

Najważniejszym wyróżnikiem soczewek na dzień i noc jest wspomniany wcześniej brak konieczności ich zdejmowania przed snem. Dzięki temu nawet po przebudzeniu użytkownik może cieszyć się wyraźnym widzeniem. Pacjenci, którzy korzystają z tego rozwiązania optycznego, przyznają, że często zdarza im się zapomnieć o swojej wadzie wzroku.

W przypadku zaśnięcia w tradycyjnych soczewkach oczy mogą być podrażnione i zaczerwienione. Technologie, które zastosowano w całodobowych szkłach kontaktowych, zapobiegają temu, jednocześnie chroniąc narząd wzroku przed infekcjami.

Modele całodobowe z reguły wykonane są z silikonowo-hydrożelowego materiału, który wykazuje doskonałe właściwości - wysoki poziom uwodnienia oraz tlenoprzepuszczalności. Narząd wzroku jest odpowiednio dotleniony przez cały okres użytkowania szkieł kontaktowych. Często producenci wykorzystują również technologie, które ograniczają ryzyko osadzania się na ich powierzchni zanieczyszczeń. Soczewki na dzień i noc to oszczędność czasu. Użytkownik nie musi poświęcać go na aplikację, zdejmowanie oraz zabiegi pielęgnacyjne. To również oszczędność na środkach do czyszczenia szkieł kontaktowych.

Ile kosztują soczewki na dzień i noc?

Cena soczewek na dzień i noc uzależniona jest przede wszystkim od producenta oraz parametrów. Koszt jednej soczewki to ok. 10-25 złotych. Soczewki całodobowe można nosić maksymalnie przez 30 dni.

Najbardziej popularne soczewki na dzień i noc:

  • AIR OPTIX NIGHT & DAY AQUA - to soczewki całodobowe, które zostały wykonane z silikonowo-hydrożelowego materiału wykazującego wysoki poziom tlenoprzepuszczalności oraz nawilżenia. Dostarczają do rogówki nawet 6 razy więcej tlenu niż w przypadku modeli hydrożelowych. Wyposażono je w znacznik, który ułatwia aplikację, co eliminuje ryzyko umieszczenia soczewek na oku w sposób nieprawidłowy. Asferyczna powierzchnia oraz elastyczny materiał sprawiają, że szkło kontaktowe doskonale dopasowuje się do naturalnego kształtu rogówki użytkownika.
  • Biofinity - to silikonowo-hydrożelowe soczewki kontaktowe przeznaczone do noszenia w trybie na dzień i noc. Do ich produkcji nie wykorzystano sztucznych substancji nawilżających, dzięki czemu są chętnie wybierane przez alergików. Zastosowane technologie zapewniają wysokiej jakości obraz w każdych warunkach i na każdą odległość. Jedwabiście miękka powierzchnia pozwoliła wyeliminować problem tarcia powierzchniowego na linii soczewka-powieka. Ten model wykazuje także podwyższoną odporność na wysychanie.
  • Biofinity Energys - to sferyczne soczewki kontaktowe przeznaczone do stosowania w trybie dzień i noc. Wyróżnia je technologia redukująca zmęczenie wzroku. Z tego też względu model ten rekomendowany jest przede wszystkim osobom spędzającym wiele godzin dziennie przed ekranami urządzeń elektronicznych. Soczewki doskonale dopasowują się do kształtu oka, a dzięki ograniczeniu kontaktu z powieką eliminują problem tarcia powierzchniowego. Na komfort użytkowania przekłada się również wysoki poziom nawilżenia. Optymalne uwodnienie zapobiega powstawaniu podrażnień i zaczerwienień.
  • Biofinity Multifocal - to soczewki kontaktowe z technologią Balanced Progressive, która odpowiada za zapewnienie wysokiej jakości widzenia w każdych warunkach i na każdą odległość. Model ten został zaprojektowany z myślą o osobach borykających się z prezbiopią (starczowzrocznością), która rozwija się po przekroczeniu 40. roku życia. Dzięki delikatnemu zabarwieniu ich aplikacja jest bardzo prosta - nawet dla początkujących użytkowników. Ponadto model ten zapewnia długotrwałe nawilżenie, dzięki czemu eliminuje ryzyko pojawienia się podrażnień i zaczerwienień oczu.
  • Biofinity Toric - to całodobowe soczewki, które zostały opracowane z myślą o osobach z astygmatyzmem. Wyprodukowano je z silikonowo-hydrożelowego materiału, który zapewnia optymalny poziom tlenoprzepuszczalności oraz nawilżenia. Na uwagę zasługuje również jego elastyczność, co pozwala na doskonałe dopasowanie soczewki do naturalnego kształtu oka. Model ten wykorzystuje dodatkowy system stabilizacji, dzięki czemu szkła nie przesuwają się samoistnie po oku, nie wypadają, a ich krawędzie się nie podwijają.
  • PureVision 2 HD - to soczewki kontaktowe, które wyróżniają się bardzo cienką strukturą. Dzięki temu z łatwością dopasowują się do naturalnego kształtu oka użytkownika, zapewniając komfort noszenia przez cały okres. Rozwiązanie to zapewnia najwyższej jakości obraz, który pozbawiony jest refleksów, efektu halo oraz odblasków. Problem tarcia powierzchniowego na linii soczewka-powieka został wyeliminowany dzięki specjalnemu, opływowemu kształtowi szkła kontaktowego. Soczewki zachowują wysoki poziom nawilżenia bez względu na to, czy użytkownik ma je na oku pierwszy, czy trzydziesty dzień.
  • PureVision 2 HD for Astigmatism - to soczewki dla astygmatyków. Zostały wyprodukowane z wysokiej jakości silikonowo-hydrożelowego materiału. Zapewnia on nie tylko optymalny poziom tlenoprzepuszczalności i nawilżenia, ale przede wszystkim doskonałe dopasowanie do naturalnego kształtu rogówki użytkownika. Ultracienka struktura pozytywnie wpływa na komfort użytkowania, eliminując zjawisko tarcia powierzchniowego. Model ten zapewnia wysoką jakość widzenia - obraz jest pozbawiony efektu halo, refleksów oraz lśnienia.
  • PureVision Toric - to całodobowe soczewki kontaktowe, które przeznaczone są do użytkowania przez pacjentów z astygmatyzmem. Zastosowane technologie zapewniają idealne dopasowanie do naturalnego kształtu rogówki. To natomiast ogranicza ryzyko podwijania się i wypadania szkieł kontaktowych z oczu. Model ten charakteryzuje się wysokim poziomem uwodnienia oraz tlenoprzepuszczalności. Elastyczny silikonowo-hydrożelowy materiał dostarcza do narządu wzroku odpowiednią ilość powietrza, ograniczając ryzyko podrażnień i rozwoju infekcji.