Soczewki kontaktowe Jest 127 produktów.

Podkategorie

 • Soczewki jednodniowe
  Soczewki jednodniowe to soczewki jednorazowego użytku, nie wymagające stosowania środków do ich pielęgnacji. Są one doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu na czyszczenie i pielęgnację, oraz tych które używają soczewek kontaktowych tylko okazyjnie. Co więcej soczewki jednodniowe polecane są alergikom i osobą o wrażliwych oczach, gdyż codziennie zakłada się nową soczewkę co pozwala uniknąć „przenoszenia” terminu użytkowania lub niedoczyszczenia soczewki kontaktowej.

  Soczewki jednodniowe są najnowocześniejszym rodzajem szkieł kontaktowych, a tym samym rewolucją w branży optycznej. Zapewniają one stuprocentowy wskaźnik higieny użytkowania, bowiem codzienna wymiana soczewki pozwala na uniknięcie zagrożenia jej zabrudzeniem. Materiał oraz struktura soczewek jednodniowych zapewniają wysoką przepuszczalność tlenu oraz całodniowe nawilżenie, co ważne jest szczególnie u osób, których oczy są narażone na wysuszanie (np. poprzez długi czas pracy przy komputerze).

  Dużą zaletą jednodniowych soczewek kontaktowych jest nieosadzanie się na nich osadów białkowych, które mogą prowadzić do powstania uczulenia, a także pogorszenia jakości widzenia. Atutem soczewek kontaktowych jest przede wszystkim wygoda. W przypadku soczewek jednodniowych jest ona szczególną zaletą, gdyż szkła te nie wymagają dodatkowej, codziennej pielęgnacji. Szkła kontaktowe jednodniowe wyrzuca się zaraz po ściągnięciu z oka, a kolejny raz zakłada się nową parę. Dodatkowo są one idealnym rozwiązaniem dla aktywnych osób, którym okulary korekcyjne przeszkadzałyby podczas uprawiania większości sportów. Oferta sklepu internetowego MojWzrok.pl zawiera soczewki jednodniowe dla każdego rodzaju oka oraz wady wzroku. W naszej ofercie obok zwykłych soczewek jednodniowych znajdują się także, soczewki jednodniowe dla astygmatyków oraz kolorowe.
 • Soczewki dwutygodniowe
  Soczewki dwutygodniowe są soczewkami przeznaczonymi do systematycznej wymiany po upływie określonego czasu użytkowania. Tego rodzaju szkła kontaktowe można używać w dwóch wariantach; nosząc w ciągu dnia przez dwa tygodnie lub w systemie dzień­noc jako soczewki tygodniowe. Soczewki dwutygodniowe wymagają pielęgnacji przy użyciu specjalistycznego płynu do soczewek i sterylnych pojemników. Pielęgnacja soczewek zapobiega pojawieniu się drobnoustrojów oraz osadów białkowych. W przypadku noszenia soczewek dwutygodniowych w tzw. systemie dzień­noc soczewek nie ściąga się na noc i nie przechowuje w pojemnikach z płynem, a myje i zakłada ponownie na oczy.

  Soczewki dwutygodniowe są doskonałym rozwiązaniem dla osób które chcą zrezygnować z chodzenia w okularach korekcyjnych na co dzień. Dwutygodniowe szkła kontaktowe umożliwiają komfort widzenia przez cały okres użytkowania, jeśli oczywiście są czyszczone w odpowiedni sposób. Używając soczewek długoterminowych osoby z wadami wzroku mogą czuć się komfortowo w każdej sytuacji, soczewki są wygodne w zakładaniu i zdejmowaniu, a także nieodczuwalne podczas użytkowania. Co więcej są to soczewki kontaktowe dostępne w przystępnej cenie.

  Soczewki dwutygodniowe polecane są osobom, które chcą przez krótki czas przestać nosić okulary np. podczas wakacyjnego wyjazdu lub chcą nosić soczewki kontaktowe na codzień.
 • Soczewki miesięczne
  Soczewki miesięczne to soczewki kontaktowe o określonym terminie użytkowania – 30 dni. Po miesiącu zużytą soczewkę należy wymienić na nową. W trakcie okresu użytkowania soczewki należy pielęgnować w określony sposób. W celu ich pielęgnacji należy zaopatrzyć się w specjalistyczny płyn do soczewek, za pomocą którego trzeba wyczyścić soczewki za każdym razem po ściągnięciu ich z oka, a następnie umieścić w sterylnym pojemniku (wypełnionym płynem pielęgnacyjnym). Pielęgnacja soczewek miesięcznych jest bardzo ważna aby zachować ich właściwości przez cały czas przeznaczony do użytkowania oraz aby pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń.

  Miesięczne soczewki kontaktowe są idealnym rozwiązaniem dla osób chcących używać soczewek codziennie przez dłuższy czasu. Zazwyczaj sprzedawane są w większej ilości opakowań, zatem jeśli soczewka ulegnie zniszczeniu lub zostanie zgubiona, można ją zastąpić następną. Ponadto, miesięczne szkła kontaktowe są mniej narażone na pojawianie się stanów zapalnych oka lub zabrudzeń soczewek niż soczewki o dłuższym terminie użytkowania.

  Producenci soczewek miesięcznych proponują ich dwa rodzaje: soczewki miesięczne przeznaczone do dziennego użytku oraz soczewki, które można nosić całą dobę. Pierwsze, standardowo należy przed snem wyczyścić i pozostawić w sterylnym pojemniku z płynem pielęgnacyjnym na noc. Natomiast drugie, tzw. systemu soczewki dzień­noc, wystarczy ściągnąć w celu przemycia soczewki płynem i założyć je ponownie na oko.
 • Soczewki na dzień i noc
  Soczewki na dzień i noc to soczewki wyprodukowane specjalnie w celu użytkowania ich przez całą dobę. Tych szkieł kontaktowych nie trzeba ściągać na noc i pozostawiać w pojemniku z płynem pielęgnacyjnym, co nie wyklucza oczywiście systematycznego oczyszczania.

  Soczewki kontaktowe, które można nosić przez 24h są idealnym rozwiązaniem dla osób które na stałe chcą zrezygnować z okularów korekcyjnych. Soczewki na dzień i noc można nosić bez przerwy nawet do miesiąca czasu. Są także doskonałą alternatywą dla osób, u których występuje bardzo duża wadą wzroku, przy której szkła okularowe byłyby zbyt grube i mało estetyczne. Ponadto, dzięki noszeniu soczewki przez cały czas wada wzroku nie stanowi problemu. Użytkownik takich soczewek przez cały czas widzi poprawnie, nawet w momencie kiedy przebudzi się w nocy. Soczewki dzień i noc pozwalają zapomnieć o posiadaniu wady wzroku.
 • Soczewki toryczne
  Soczewki toryczne są przeznaczone dla osób posiadających wadę wzroku z astygmatyzmem. Ten typ soczewek pozwala skorygować wadę krótkowzroczności lub dalekowzroczności, a także zniekształcenia obrazu wynikające z nieprawidłowej krzywizny lub rogówki oka. Soczewki dla astygmatyków są cylindryczne dzięki czemu zapewniają stabilne widzenie.

  Astygmatyzm to wada wzroku, która powoduje zniekształcenie ostrości obrazu i pola widzenia, soczewki toryczne są zatem genialnym rozwiązaniem dla osób posiadających tę wadę. Specjalnie dostosowane soczewki na astygmatyzm przede wszystkim poprawiają komfort życia, dając możliwość zrezygnowania z okularów korekcyjnych. Soczewki toryczne dostępne są w każdej gamie mocy, zatem nawet osoby z dużą wadą mogą ich używać.

  Soczewki dla astygmatyków są cylindryczne dzięki czemu zapewniają stabilne widzenie. Podobnie jak w przypadku zwykłych szkieł kontaktowych, soczewka astygmatyczna także jest nieodczuwalna po założeniu na oko. Używanie soczewek przy tej wadzie jest zatem bardzo komfortowe. Producenci soczewek na astygmatyzm zapewniają, że osoby, które posiadają to wadę mogą nosić ten rodzaj soczewek bez obaw na ryzyko wystąpienia infekcji czy pogorszenia wzroku.
 • Soczewki progresywne
  Progresywne soczewki kontaktowe przeznaczone są do korekcji nieprawidłowego widzenia z bliska i z daleka jednocześnie, a także dla osób cierpiących na prezbiopię tzw. starczowzroczność. Soczewki progresywne, aby poprawić jakość widzenia posiadają dwie (lub więcej) krzywizny sferyczne oraz addycję.

  Soczewki progresywne polecane są osobom, głównie po 40 roku życia, które bez względu na odległość chcą widzieć wyraźnie bez użycia okularów korekcyjnych. Problemem osób z presbiopią jest to, iż często posiadają oni dwie pary okularów – do dali oraz bliży. Soczewki progresywne pozwalają zapomnieć o tym problemie, a także o posiadanej wadzie wzroku. Dzięki specjalnie przystosowanej soczewce progresywnej posiadającej dwie krzywizny, oko samo odnajduję odpowiednią moc do prawidłowego widzenia. Jakość widzenia zostaje wyrównana, a sam użytkownik soczewek nie odczuwa tego, że na jednej soczewce znajdują się różne moce. Progresywne szkła kontaktowe polecane są także osobą, których praca wymaga częstego patrzenia w różne odległości.

  Noszenie oraz pielęgnacja progresywnych soczewek kontaktowych nie różni się niczym od użytkowania zwykłych soczewek jedno­ogniskowych. W ofercie sklepu znajdą Państwo miesięczne oraz jednodniowe soczewki progresywne.
 • Soczewki kolorowe
  Soczewki kolorowe przeznaczone są dla osób, które chcą pogłębić lub zmienić naturalny kolor swoich oczu. Na rynku dostępne są kolorowe soczewki z mocami dodatnimi, minusowymi, a także tzw. zerówki, które dają możliwość noszenia tego typu szkieł również przez osoby widzące prawidłowo. Soczewki kolorowe nosi się w trybie dziennym, zatem należy ściągać je na noc i umieszczać w pojemniku z płynem pielęgnacyjnym, wyjątkiem mogą być tylko jednodniowe soczewki kolorowe, które po zużyciu należy wyrzucić.

  Kolorowe soczewki kontaktowe dają możliwość skorygowania wady wzroku i podkreślenia koloru oczu jednocześnie. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą uzyskać głębokie spojrzenie oraz przykuć uwagę wokół swoich oczu. Kolorowe soczewki kontaktowe doskonale sprawdzają się przy sesjach zdjęciowych, imprezach okolicznościowych czy też w okresie karnawału.
 • Soczewki roczne
na stronę
 • 39,99 zł

  Miesięczne soczewki o hydrożelowej strukturze pomagają utrzymać właściwe nawilżenie oczu.  Przepuszczają większą ilość tlenu.  Pomagają chronić przed szkodliwym promieniowaniem UV. 

  39,99 zł

  Aveo 1-month 6 szt.

  2 Recenzje
 • 39,99 zł

  Dwutygodniowe soczewki o hydrożelowej technologii. Dbają o właściwe nawilżenie oka. Przepuszczają odpowiednią ilość tlenu. Zawierają filtr UV, który chroni przed szkodliwym promieniowaniem. 

  39,99 zł

  Aveo 2-weeks 6 szt.

  1 Recenzje
 • 39,99 zł

  Soczewki jednodniowe zapewniające właściwe nawodnienie oka.  Przepuszczają odpowiednią ilość tlenu dzięki hydrożelowej technologii. Zapewniają ochronę przed niezdrowym promieniowaniem UV. 

  39,99 zł
 • 19,99 zł

  Nowoczesne soczewki miesięczne III generacji o najwyższej jakości wykonania i wyjątkowo wysokiej przepuszczalności tlenu.

  19,99 zł
 • 49,99 zł

  Nowoczesne soczewki miesięczne III generacji o najwyższej jakości wykonania i wyjątkowo wysokiej przepuszczalności tlenu.

  49,99 zł

  bioview Monthly 3 szt.

  1 Recenzje
 • 89,99 zł

  Nowoczesne soczewki miesięczne III generacji o najwyższej jakości wykonania i wyjątkowo wysokiej przepuszczalności tlenu.

  89,99 zł

  bioview Monthly 6 szt.

  1 Recenzje
 • 99,94 zł

  Dwutygodniowe soczewki kontaktowe ACUVUE® OASYS with Transitions™ to jeden z najnowszych produktów renomowanej marki. Łączy w sobie wszystkie znane do tej pory, cenione przez użytkowników parametry, a dodatkowo wzbogacony jest o światłoczułe cząsteczki, które chronią oczy przed nagłym, intensywnym światłem. Koniec z mrużeniem oczu, zasłanianiem ich dłonią...

  99,94 zł
 • 154,94 zł

  Nawilżenie zwiększone do maksimum, duża przepuszczalność tlenowa i aksamitna miękkość oraz gładkość materiału - oto trzy główne cechy miesięcznych soczewek kontaktowych ULTRA®. Dzięki nim zyskują uznanie coraz większego grona osób o wrażliwych oczach, skłonnych do wysychania i przedwczesnego zmęczenia.

  154,94 zł
 • 92,94 zł

  Nawilżenie zwiększone do maksimum, duża przepuszczalność tlenowa i aksamitna miękkość oraz gładkość materiału - oto trzy główne cechy miesięcznych soczewek kontaktowych ULTRA®. Dzięki nim zyskują uznanie coraz większego grona osób o wrażliwych oczach, skłonnych do wysychania i przedwczesnego zmęczenia.

  92,94 zł
 • 59,00 zł

  Live Daily Disposable są to soczewki jednodniowe wyprodukowane z przepuszczającego tlen materiału silikonowo-hydrożelowego przez znanego na całym świecie producenta Cooper Vision. Soczewki te gwarantują bardzo wysoki komfort widzenia oraz użytkowania. Są to soczewki jednorazowe, które z pewnością przypadną do gustu osobom, które nie lubią codziennego...

  59,00 zł
Pokazuję 97 - 108 na 127 produktów
Soczewki kontaktowe
Soczewki kontaktowe polecane są osobą, które chcą skorygować wadę wzroku bez szczególnych zmian w wyglądzie, stanowią więc doskonałą alternatywę okularów korekcyjnych. Delikatna i cienka formuła soczewek sprawia, że użytkownik nie odczuwa ich po założeniu na oczy. Ponadto, są one niemal niezauważalne dla otoczenia. Użycie soczewek kontaktowych doskonale sprawdza się podczas sytuacji gdzie uczucie komfortu widzenia jest wyjątkowo potrzebne, np. prowadząc pojazd czy uprawiając sport.
Rodzaje soczewek kontaktowych:
 • Soczewki jednodniowe – tzw. soczewki jednorazowego użytku. Taką soczewkę można mięć na oku nie dłużej niż jeden dzień i nie wymaga stosowania środków do ich pielęgnacji. Po zdjęciu z oka zostaje wyrzucona.
 • Soczewki dwutygodniowe – soczewki o określonym terminie użytkowania do 2 tygodni. Po upływie tego czasu należy je wymienić na nowe, a w trakcie użytkowania wymagana jest pielęgnacja przy użyciu płynu do soczewek.
 • Soczewki miesięczne – idealne dla osób które na co dzień chcą zrezygnować z okularów, ich okres użytkowania to 30dni, przy odpowiednim czyszczeniu za pomocą płynu pielęgnacyjnego.
 • Soczewki dzień i noc – soczewki które można pozostawiać na oku przez 24h, nie wymagają przechowywania w pojemniku z płynem, ale należy je oczyszczać. Występują najczęściej jako soczewki miesięczne lub dwutygodniowe.
 • Soczewki toryczne – szkła kontaktowe przeznaczone specjalnie dla cierpiących na astygmatyzm. Pozwalają zachować stabilizację widzenia. Dostępne są jako soczewki jednodniowe, dwutygodniowe oraz miesięczne.